II Runda East Motocross Cup na początku lipca
30 maja 2019
Roczen i Cianciarulo wygrywają w 2. rundzie AMA Motocross
3 czerwca 2019
Pokaż wszystkie

52. numer X-cross w kioskach

Od dzisiaj nowy X-cross już w sprzedaży, a w nim… Zacznijmy od dwóch wywiadów: naszymi rozmówcami są znakomity polski rider Dominik Olszowy oraz włoski duet trenerski, ojciec i syn Cirrado i Marko Maddii. Dominik opowiada o swojej błyskotliwej (naszym zdaniem) karierze, Włosi odsłaniają kulisy swojej pracy (ciekawa lektura i na pewno pouczająca).

Co w najnowszym X-cross?

Z kolei sama o sobie opowiada Natalia Micigolska, zdolna endurówka, która zasiliła szeregi topu polskich zawodniczek startujących w tej dyscyplinie. Tradycyjnie w ciągu ostatnich miesięcy odwiedziliśmy wiele torów nie tylko w naszym kraju. Przyglądaliśmy się zmaganiom jeźdźców cross country w Kwidzynie i Serokach, podziwialiśmy kondycję i upór zawodników upalających w Ochotnicy Górnej, kibicowaliśmy podczas pierwszych w tym roku zawodów strefowych w Dębskiej Woli i Ostrowcu. W Lidzbarku poznaliśmy nową formułę kultowej już imprezy organizowanej przez ktmsklep.pl, a z Olszany otrzymaliśmy relację od Olszana EnduroRace.
W Czerwionce przyglądaliśmy się zmaganiom dzieciaków na trasie Enduro Kids, a w Olecku Pucharowi Polski w motocrossie. Towarzyszyliśmy też polskim zawodnikom na WESS w Porto i podczas finałowej rundy MŚ Superenduro w Bilbao. W naszym bloku relacji nie mogło zabraknąć raportów z MXGP w Trentino i Mantovie oraz z finału SX w Las Vegas. Bacznie obserwujemy także co dzieje się na rynku moto, czego efektem są nasze szczegółowe testy. Tym razem wzięliśmy na warsztat kuloodporne gogle Leatt, opony Deli (tym razem w wersji MX) i kask Supertech od Alpiny. Prezentujemy specjalną opaskę ułatwiającą poruszanie się w terenie. Na koniec smakowity deser – relacja z wypadu do Chorwacji i konkurs Deli.
Na okładce: Dominik Olszowy #501
P.S. We wstępniaku napisaliśmy, że tegoroczne Mistrzostwa Polski MX odbędą się bez PKN ORLEN. Wiadomość ta na szczęście jest już nieaktualna, bowiem rzutem na taśmę koncern podpisał umowę z PZM. I to jest bardzo dobra wiadomość!
źródło: X-cross

Partnerzy

facebook youtube