Mistrzostwa Świata Sidecarcross w Gdańsku
Skradziono motocykle- yamaha YZ450F oraz YZ250F
1 grudnia 2008

Bartek Obłucki czwarty w Lesotho!

Dach Afryki

Dach Afryki Bartek Obłucki zajął 4. miejsce w ogólnej klasyfikacji 41. rajdu „Dach Afryki”, który odbył się w Lesotho w dniach 27-29.11 br. W swojej klasie (250 cc) był trzeci.

Skały, doliny i górskie stoki były prawdziwym wyzwaniem nie tylko dla kierowców, ale także (a może i przede wszystkim) dla ich maszyn. W sobotę (29.11) wyścig ukończyło 89 z 300 zawodników, którzy wystartowali w czwartek. Najlepiej w Afryce Południowej zaprezentował się Chris Birch, zawodnik The Roost KTM Team, a pokonanie całej trasy zajęło mu 15 godzin i 53 minuty. Jade Gutzeit (Yamaha), który dotarł na metę jako drugi, potrzebował o 48 minut więcej. Trzeci był Darryl Curtis z teamu DCM AGA LG RedBull KTM – 16 h 43 min. Polak Bartek Obłucki (SAS Imperial Husqvarna Team) uplasował się tuż za pudłem, osiągając czas 16 h i 55 min.

Zawodnicy w ciągu trzech dni pokonali trasę o łącznej długości 451 km, a tegoroczną edycję rajdu uznano za jedną z najtrudniejszych technicznie. – Musisz się koncentrować na każdym wyzwaniu, które masz przed sobą – powiedział Louwrens Mahoney, zwycięzca z lat 2005-2007, w tym roku ósmy.