rozgrzewka motocyklowa
Rozgrzewka motocyklowa 5-10-15
11 grudnia 2016
Mistrzostwa Świata SuperEnduro: wspaniałe zakończenie kariery Tadeusza Błażusiaka
12 grudnia 2016

Błażusiak zwycięża na swoje pożegnanie

błażusiak

błażusiak

Kończący karierę Tadeusz Błażusiak we wspaniałym stylu pożegnał się z kibicami podczas Grand Prix Polski w krakowskiej Tauron Arenie. Sześciokrotny mistrz świata wygrał pierwsze dwa finały. W trzecim ustąpił o 2 sekundy broniącemu prymatu Coltonowi Haakerowi, lecz w łącznej klasyfikacji zawodów wyprzedził Kalifornijczyka o cztery punkty.

Błażusiak pożegnany

Taddy prowadził po pierwszym okrążeniu trzeciego finału, ale na drugim kółku spadł za Haakera. Strata do lidera wynosiła już 9 sekund, jednak Błażusiak odrobił dystans i do końca walczył z jeźdźcem Husqvarny.
Po drugim miejscu w drugim finale, Alfredo Gómez przebił się na trzecią pozycję w ostatnim wyścigu, wyprzedzając Jonny’ego Walkera na przedostatnim okrążeniu. Debiutant w SuperEnduro, Pascal Rauchenecker na 5 okrążeniu wypadł z czołowej trójki.
Chilijczyk Benjamin Herrera wygrał zawody w Junior. Dwunaste miejsce zajął Emil Juszczak, czternaste – Oskar Kramarczyk. W Pucharze Europy górą był Mike Hartmann. Najlepszy z Polaków, Adam Zych został sklasyfikowany na piątej pozycji.