ADAC
Dobry występ Polaków na ADAC MX Masters
15 maja 2017
Ryan Dungey
Ryan Dungey odwiesza buty i kończy karierę
16 maja 2017
Pokaż wszystkie

Cieszyn będzie gościł Mistrzostwa Europy w Motocrossie

Mistrzostwa Europy

Mistrzostwa Europy

W dniach 20 i 21 maja 2017 zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie sportowe do Cieszyna. Zostaną tam rozegrane Mistrzostwa Europy klas EMX65 i EMX85 (strefa północno – wschodnia) oraz po raz pierwszy Mistrzostwa Europy Kobiet. Cieszyn ponownie stanie się areną historycznego wydarzenia.

 

Mistrzostwa Europy w Cieszynie

 

Ranga jednorazowego Pucharu Europy Kobiet po raz pierwszy rozegranego w zeszłym roku w Cieszynie, urosła aktualnie do rangi cyklu Mistrzostw Europy. Runda w Polsce jest drugą z czterech zaplanowanych w sezonie 2017. W klasach EMX65 i EMX85 zgłosiło się ok. 60 zawodników, a w klasie EMX Women 30 zawodniczek. Do Cieszyna zjadą sportowcy z 15 krajów Europy. Okazję do konfrontacji z „Europą” będą mieli nasi reprezentanci. W Mistrzostwach Europy Kobiet liczymy na dobry występ naszej najszybszej MX Kobiety – Asi Miller. Zmaga się ona aktualnie z kontuzją odnowioną w pierwszej rundzie MP, ale miejmy nadzieję, że stanie do walki z dziewczynami z czołówki ME. O punkty w tych wyjątkowych zmaganiach zapewne powalczą też pozostałe reprezentantki Polski i już dziś mogą być pewne zaciśniętych kciuków polskich miłośników motocrossu.

 

W Cieszynie kibice będą mieli okazję zobaczyć zawodniczki i zawodników, spośród których wyłoni się czołówka reprezentująca nasz kraj we wrześniowych Zespołowych Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Gdańsku. Spore nadzieje pokładamy w naszych eksportowych zawodnikach jak chociażby Maksie Chwaliku, czy pozostałych młodych polskich „Riderach” , których występy należy traktować jako kontrolne i motywujące do zdobywania jeszcze większego doświadczenia. Maks w zeszłym roku uzyskał awans do finałowej czterdziestki Mistrzostw Europy i liczymy, ze w tym roku w jego ślady pójdą też inni zawodnicy.
Zatem kolejny weekend majowy z zawodami na torze w Cieszynie-Boguszowicach przy ul. Motokrosowej zapowiada się ciekawie i można planować go już dziś.

 

źródło: PZM

Partnerzy

facebook youtube