Ryan Dungey
Ryan Dungey i video podsumowanie jego kariery
17 maja 2017
Lucas Oil Pro Motocross
Osborne i Tomac wygrywają na inaugurację outdoors
22 maja 2017
Pokaż wszystkie

Cross country nabiera tempa w Kwidzynie

cross country

cross country

W miniony weekend tj. 13 i 14 maja nad terenem toru motocrossowego w Kwidzynie – Bądkach tumany wznoszącego się kurzu i piasku informowały przebywających lub kierujących pojazdami w pobliżu o zawodach motocrossowych. Po zimnych i mokrych wiosennych dniach sympatycy tego sportu i zawodnicy mieli wreszcie okazję po raz kolejny rywalizować o kolejne punkty w Kwidzynie.

Kiwdzyn gościł Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w Cross Country

III i IV rundę Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w cross-country zorganizował Kwidzyński Klub Motorowy im. Jana Młynarskiego pod patronatem honorowym Bogdana Borusewicza V-ce Marszałka Senatu RP. Organizator przygotowując trasę o długości 12 km wytyczył dla najlepszych riderów krótki odcinek extreme o dużej skali trudności (przejazd przez opony i kłody drzew). Było to dobre atrakcyjne widowisko szczególnie dla bardzo licznie przybyłej publiczności.
Mimo że równolegle odbywały się zawody motocrossowe w Lidzbarku W. (niższej rangi) to frekwencja na zawodach w Kwidzynie była bardzo wysoka. W sobotę rywalizowało 122 zawodników a w niedzielę 128.
Weekendowe ściganie w poszczególnych klasach zdominowali zawodnicy z Kwidzyna. Sylwester Jędrzejczyk w klasie S-2 dwukrotnie zameldował się na I miejscu. Roman Ulenberg w tej samej klasie był 2 a w niedzielę 3. Kolejny nasz zawodnik tej klasy Jeremiasz Mandecki kończył w sobotę na 7 pozycji a następnego dnia był 4.

 

Paweł Czeszejko-Sochacki w klasie S-1 wygrał 1 dnia przed Pawłem Szturomskim z Głogowa a drugiego dnia po bardzo zaciętej rywalizacji wygrał Szturomski. Dawid Mordasiewicz dwukrotnie przyjechał na 3 pozycji. W klasie Junior nasz zawodnik Kacper Baklarz zajął odpowiednio 1 i 4 miejsce a w klasie Junior 85 Nikodem Płoszaj był 5 i 4. Pozostali zawodnicy KKM zajęli dalsze miejsca. W rywalizacji Pucharu Polski na uwagę zasługuje wygrana w klasie S-2 przez zawodnika naszego klubu Mariusza Lewandowskiego.

 

W rywalizacji quadów Kwidzyn nie ma zawodnika. Kwidzyński Klub Motorowy prowadzi w rywalizacji klubowej Mistrzostw Polski po 4 rundach.
Szczegółowe wyniki na stronie motoresults.pl w zakładce cross-country 2017.
W niedzielę podczas rywalizacji motocyklistów odbył się również VI Zlot Pojazdów Zabytkowych i ciekawych organizowany przez KKM. Liczna publiczność podziwiała nie tylko crossowców ale również przybyłe kolumną pojazdy.

Partnerzy

facebook youtube