Najwyższa pora na kolejną rundę ORLEN MXMP
28 czerwca 2018
MXGP Indonezji – Herlings i Vlaanderen najlepsi
2 lipca 2018
Pokaż wszystkie

Czy pogoda będzie głównym zawodnikiem w MXGP Indonezji?

Zawodnicy MXGP po raz drugi w 2018 roku wybierają się w dłuższą podróż na dwunastą rundę Mistrzostw Świata, która odbędzie się w dalekiej Indonezji. MXGP wraca do Pangkal Pinang, gdzie rok temu odbywały się już zawody. Wtedy pogoda sprawiła, że runda w Indonezji była jedną z najtrudniejszych ze względu na ekstremalne warunki pogodowe.

 

MXGP

 

Zawodnicy Red Bull KTM Factory Racing Anotnio Cairoli i Jeffrey Herlings znowu będą głównymi bohaterami rundy. Szczególnie, że Holender wraca do rywalizacji po przerwie spowodowanej kontuzją, która zmusiła go do opuszczenia zawodów w Ottobiano. Włoch wykorzystał okazję i zminimalizował swoją stratę do kolegi z zespołu. Teraz z pewnością chciałby objąć pozycję lidera w klasyfikacji generalnej. Clement Desalle z Monster Energy Kawasaki liczy na kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Jak do tej pory udało mu się tylko raz. Podczas ostatniej rundy w Ottobiano Belg zaliczył kilka upadków i może mówić o sporym szczęścu, że zakończył zawody bez kontuzji. Kolejny w klasyfikacji generalnej jest Romain Febvre z Monster Energy Yamaha Factory. Francuz ostatnio narzekał na problemy ze stopą, ale dłuższa przerwa mogła pozwolić mu na powrót do zdrowia. Na zwycięstwo w tym roku czeka także Gautier Paulin z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing. Francuz prezentuje się coraz lepiej i kto wie czy nie urwie wkrótce punktów liderom.

 

MXGP Top 10: 1. Jeffrey Herlings (NED, KTM), 486 points; 2. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 474 p.; 3. Clement Desalle (BEL, KAW), 374 p.; 4. Romain Febvre (FRA, YAM), 354 p.; 5. Gautier Paulin (FRA, HUS), 334 p.; 6. Tim Gajser (SLO, HON), 332 p.; 7. Glenn Coldenhoff (NED, KTM), 289 p.; 8. Jeremy Seewer (SUI, YAM), 255 p.;9. Jeremy Van Horebeek (BEL, YAM), 240 p.;10. Maximilian Nagl (GER, TM), 203 p.

 

MX2

 

W MX2 sytuacja bardzo przypomina te z klasy MXGP. Dwa pierwsze miejsca zajmują zawodnicy Red Bull KTM Factory Racing. Kilka ostatnich tygodni było bardzo dobrych w wykonaniu Jorge Prado, któremu udało się zminimalizować stratę do lidera Paulsa Jonassa. Warto zaznaczyć, że żaden z tych dwóch zawodników raczej nie wspomina dobrze zawodów w Indonezji z zeszłego roku. Za tą dwójką znajduje się Thomas Kjer Olsen z Husqvarna Factory Racing. Ma on na swoim koncie kilka pozycji na podium i mimo, że traci sporo punktów to może jeszcze zamieszać między prowadzącą dwójką. Podobnie ma się sprawa z kolegą z zespołu Duńczyka Thomasem Covingtonem. Czwarte miejsce w klasyfikacje generalnej zajmuje Ben Watson z Kemea Yamaha Official MX2. Brytyjczyk bardzo dobrze sobie radzi w deszczowych warunkach, co może stanowić jego przewagę podczas rundy w Indonezji.

 

MX2 Top 10: 1. Pauls Jonass (LAT, KTM), 474 points; 2. Jorge Prado (ESP, KTM), 465 p.; 3. Thomas Kjer Olsen (DEN, HUS), 366 p.; 4. Ben Watson (GBR, YAM), 339 p.; 5. Calvin Vlaanderen (RSA, HON), 286 p.; 6. Thomas Covington (USA, HUS), 254 p.; 7. Jago Geerts (BEL, YAM), 246 p.; 8. Jed Beaton (AUS, KAW), 216 p.; 9. Michele Cervellin (ITA, YAM), 206 p.; 10. Henry Jacobi (GER, HUS), 200 p.

Partnerzy

facebook youtube