Mistrzostwa Świata SuperEnduro: kalendarz sezonu 2018/2019
26 września 2018
Jorge Garcia Prado Mistrzem Świata w klasie MX2
27 września 2018

Dobry występ Polaków w Pucharze Narodów w Quadcrossie

W dniach 22 – 23 września w duńskiej miejscowości Slagelse, odbył się Puchar Narodów w Quadcrossie. W zawodach wzięła udział reprezentacja Polski w składzie: Roman Gwiazda (KM Cross Lublin), Kacper Mieszkowski (WKM Wschowa) i Damian Rajczyk (Stowarzyszenie Motochełmiec Wałbrzych).

Polacy na starcie Pucharu Narodów w Quadcrossie

Nasi reprezentanci w sobotnich eliminacjach spisali się bardzo dobrze. Z niewielką stratą punktową do miejsca 5 zajęli 8 lokatę wśród 20 drużyn i tym samym zakwalifikowali się do finałowej rozgrywki, w której znalazło się jeszcze 14 innych państw. Indywidualnie w swoich grupach Roman Gwiazda zajął 3 miejsce, a Kacper Mieszkowski i Damian Rajczyk 10.

W niedzielnych wyścigach było sporo pecha, który dotknął wszystkich naszych reprezentantów. Ostatecznie polski zespół nie utrzymał 8 pozycji z kwalifikacji i został sklasyfikowany na miejscu 11. Na uwagę zasługuje wynik Romana Gwiazdy, który w pierwszym wyścigu połączonych grup A i B, w stawce 30 zawodników,  zajął 3 miejsce, w pokonanym polu pozostawiając wielu znakomitych rywali m.in. z USA, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii i Włoch. Tytuł mistrzowski obronili Amerykanie, wyprzedzając Irlandczyków i Holendrów.