25 lipca 2017

Doskonały Maksymilian Chwalik w Loket podczas EMX

Chwalik

Chwalik

W dniach 22-23 lipca w czeskim Loket odbyła się kolejna runda Motocrossowych Mistrzostw Świata. W ramach tych zawodów rozegrano też finały Mistrzostw Europy dla klas EMX 65 i 85.

Chwalik na 5!

Znakomity rezultat osiągnął nasz reprezentant Maksymilian Chwalik. W stawce 40 finalistów z całej Europy zajął w wyścigach 5 i 4 miejsce, co dało mu w klasyfikacji generalnej 5 lokatę. Do brązowego medalu zabrakło zaledwie 2 punktów. Znalezienie się w TOP 5 EMX 65 to marzenie wielu młodych zawodników i ich opiekunów. Warto wspomnieć, że w całym cyklu EMX 65 w sezonie 2017 we wszystkich strefach wystartowało aż 209 zawodników. Zawodnikowi, rodzicom, trenerom i pozostałym członkom ekipy serdecznie gratulujemy.

Oprócz Maksa w Loket startowało jeszcze dwoje Polaków. Wiktoria Garbowska debiutowała w Mistrzostwach Świata Kobiet. Zdobyła kolejne doświadczenia i uplasowała się ostatecznie na 29 miejscu w stawce 34 zawodniczek. Ostatni z naszych reprezentantów – Tomek Wysocki- zanotował najlepszy jak dotychczas start w klasie MXGP, przyjeżdżając w pierwszym wyścigu na 23 pozycji. W drugim zajął 27 miejsce co ostatecznie dało mu 30 pozycję po dwóch wyścigach na 36 startujących. Cieszy kolejny udany występ Tomka. Jak wiadomo w MXGP „kelnerów” nie ma, a szansa na pierwsze punkty coraz bliżej.