Mistrzostwa Polski Super Enduro już w ten weekend
2 maja 2017
Ballzapallooza 4, czyli hołd dla Last Man Standing – video
3 maja 2017

W miniony weekend w Portugalii wystartowały Mistrzostwa Europy Enduro. Trasa przygotowana przez organizatorów w Gouvei była bardzo wymagająca, kamienista i kręta, a dodatkowo w pierwszy dzień zawodnikom nie pomagał unoszący się nad nią kurz. Paradoksalnie deszcz, który spadł w niedzielę rano, poprawił jej „jezdność” i ułatwił riderom zadanie. Sprawdźcie poniżej wyniki naszych reprezentantów, w tym broniącego tytułu Mistrza Europy – Sebastiana Krywulta.

Sebastian Krywult zamierza ostro bronić tytułu mistrzowskiego

W pierwszym dniu w klasie weteran Sebastian był trzeci, natomiast w drugim dniu udało mu się zająć drugie miejsce, co dało mu drugą pozycję w klasyfikacji rundy. Pierwszy był powracający do rywalizacji w cyklu Arne Domeyer z Niemiec.
„Jestem zadowolony z wyniku, bo w generalce jestem drugi. Będziemy walczyć, żeby obronić tytuł mistrza i myślę, że to dobry prognostyk przed kolejnymi rundami. Sezon się dopiero rozpoczął i trzeba się dobrze w niego wjeździć” – powiedział Sebastian w wywiadzie dla Red Bull Polska

Adam Tomiczek przyleciał do Portugalii niemal wprost z Kataru

W klasie Junior E2/3 Adam Tomiczek, który do Portugalii przyleciał niemal wprost z Kataru, najpierw zajął ósmą pozycję, ale już w niedzielę wskoczył na podium i zajął trzecie miejsce. Kamil Szuta w klasie Junior E1 był 12 i 11. Najmłodszy z Polaków, startujący w klasie do lat 20 Aleksander Bracik ukończył rywalizację odpowiednio na 18 i 19 miejscu.

Druga, z zaplanowanych na ten sezon czterech rund Mistrzostw Europy, odbędzie się 8 lipca w Estonii.

zdjęcia: enduro.live i fan page Sebastiana Krywulta