Kamerzysta pilnie poszukiwany
31 lipca 2008

Enduro: MAXXIS FIM WEC w Uzerche

Uzerche

Uzerche W dniach 26-27 lipca w Uzerche odbyła się kolejna, szósta już runda Mistrzostw Świata Maxxis Enduro. Dla zawodników był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata Zespołów Narodowych, tzw. „Sześciodniówką”, rozgrywaną w tym roku w Serres w Grecji, w dniach 1–6 września tego roku.

Na oczach tysięcy francuskich kibiców pierwszego dnia zawodów swoje pierwsze zwycięstwo w generalce zdobył były dwukrotny Mistrz Świata klasy MX1 Michael Pichon. Drugiego dnia motocrossowemu specjaliście nie poszło już tak dobrze, jak sam powiedział, nie zdołał utrzymać koncentracji w trakcie dwóch dni ciężkich zmagań. Ostatecznie drugiego dnia nie dojechał do mety.

W klasie E1 w obu wyścigach tryumfował Ivan Cervantes przed Miką Aholą, drugiego dnia deklasując fińskiego zawodnika i zwyciężając z przewagą ponad 50 sekund.

W klasie E2 w sobotę wygrał wspomniany już Michael Pichon przed swoim rodakiem Johnnym Aubertem oraz Juhą Salminenem. Drugiego dnia wszystko już wróciło do normy i zwyciężył faworyt Juaha Salminen, dojeżdżając do mety przed dwoma Francuzami – Johnnym Aubertem i Antoinem Meo.

Klasa E3 został zdominowana przez francuskich zawodników. Pierwszego dnia zwyciężył Christophe Nambotin, a drugiego Sebastien Guillaume.

Natomiast klasę Junior w obu wyścigach zdominował Thomas Oldrati, zwyciężając pierwszego dnia z przewagą ponad 1 min i 20 s.

Nasz najlepszy zawodnik w tej niesłychanie wymagającej dyscyplinie sportu, Bartosz Obłucki, pierwszego dnia uplasował się na 9 pozycji, natomiast w niedzielę zameldował się  10 na mecie. Miejsca może nie zachwycają, ale, biorąc pod uwagę przebytą ciężką kontuzję i niedużą liczbę przejechanych kilometrów w warunkach rajdowych, nie jest tak źle. Tydzień wcześniej Bartek uplasował się na 6 i 7 pozycji podczas rund w Wielkiej Brytanii, gdzie startując z dalekiej pozycji musiał wyprzedzać wielu zawodników na Xtreme Teście, co niejednokrotnie sprawia dużo trudności na próbach przygotowanych na szerokość jednego motocykla. Jednak, jak zapewnia Bartek, jest w bardzo dobrym nastroju i już w tym tygodniu rozpoczyna treningi na nowym motocyklu – dwusuwowej Husqvarnie 300, którą wystartuje w tegorocznej „Sześciodniówce”. Wybiera się także na trzydniowy rajd do Meksyku, żeby w warunkach rajdowych przetestować swoją nową broń. Trzymamy kciuki za Bartka przed zbliżającą się najbardziej wymagającą imprezą sezonu w greckim Serres.

Więcej informacji oraz szczegółowe wyniki można znaleźć na oficjalnej stronie Mistrzostw Świata – www.abc-wec.com