29 stycznia 2017
X Games: Parsons i Bodin sięgnęli po złoto
30 stycznia 2017

Gabriel Chętnicki i Damian Kojs startowali we Włoszech

Sezon zawodów motocrossowych można uznać za otwarty. To co nie udało się kilka dni temu w Hiszpanii z powodu teraz miało miejsce na Sardynii, gdzie wystartowały  Międzynarodowe Mistrzostwa Włoch w Motocrossie. Na maszynie startowej w klasie MX2 pojawili się również dwaj Polacy: Gabriel Chętnicki i Damian Kojs.

Gabriel Chętnicki i Damian Kojs pojechali w Międzynarodowych Mistrzostw Włoch

W klasie, w której startowi obaj Polacy najszybszy był Jorge Garcia Prada z Red Bull KTM Factory Racing. Dwa kolejne miejsca zajęli reprezentanci Benoit Paturel i Alvin Ostlund. Gabriel Chętnicki był 25, a Damian Kojs 38 i nie zakwalifikowali się do łączonego biegu Elite.
Zawody wygrał Wygrał Antonio Cairoli z Red Bull KTM Factory Racing przed Jeremy Van Horebeekiem z Monster Energy Yamaha Factory oraz Timem Gajserem z Team HRC Honda.

Kolejna runda już za tydzień na torze Malagrotta.