„Strzał w 10” czyli 10 pytań do zawodników Freestyle Family – odc.1
31 stycznia 2019
Błotniste San Diego w Monster Energy Supercross
3 lutego 2019
Pokaż wszystkie

Jessy Nelson – zawodnik, który się nie poddaje

Cześć z Was kojarzy z pewnością Jessy’ego Nelsona. Jest to zawodnik, który przeszedł kilka lat temu na zawodowstwo. Za nim to się stało miał za sobą udana karierę amatora. Jessy Nelson jako pro dołączył do zespołu GoPro/Troy Lee Designs/KTM. Ma na swoim koncie sporo sukcesów i zapowiadał się na porządnego zawodnika.

 

Jednak wypadek w trakcie Lucas Oil Pro Motocross w 2016 przekreślił jego szanse na dalszą udaną karierę. Uderzył w niego koziołkujący motocykl. Gleba typowa, jakich tysiące można zobaczyć podczas treningów i zawodów. Jednak Nelson może mówić o bardzo dużym pechu. Motocykl uderzył go tak nieszczęśliwie, że doszło do poważnego uszkodzenia kręgosłupa i paraliżu nóg.

 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat Nelsona i jego historii możecie obejrzeć półgodzinny film. On i jego bliscy opowiadają o tym jak wyglądało ich życie przed wypadkiem i jak wygląda teraz. Nelson to jedna z tych osób, która nigdy się nie poddaje i pomimo niewyobrażalnych przeszkód dąży do celu w realizacji swoich marzeń.

 

Silver Linings: The Amazing Journey of Jessy Nelson

 

Partnerzy

facebook youtube