Beskid Hero: pierwsze zawody Hard Enduro w górach już za dwa dni – niezbędnik kibica
31 maja 2017
Dlaczego w trakcie jazdy czujemy „beton” w przedramionach?
31 maja 2017
Pokaż wszystkie

Joanna Miller i Szymon Staszkiewicz wystartowali w Ernee

Ernee

Ernee

Ostatni majowy weekend maja obfitował w starty Polaków podczas zawodów motocrossowych. Oprócz olsztyńskiej rundy MXMP,  najlepsi zawodnicy świata rywalizowali w kolejnej rundzie Mistrzostw Świata i Europy we francuskim Ernee. Wśród najlepszych znalazło się dwoje Polaków: Joanna Miller w WMX i Szymon Staszkiewicz w europejskim championacie klasy MX 250.

 

Kłopoty zdrowotne  – na szczęście przejściowe – nie pozwoliły na wyjazd do Francji Tomkowi Wysockiemu.

Polacy na starcie w Ernee

 

W Mistrzostwach Świata klasy kobiet Asia Miller startując z dokuczliwą kontuzją kolana nie mogła pokazać pełni swoich umiejętności i ukończyła obydwa wyścigi na punktowanym 19 miejscu. Zawodniczka ORLEN Teamu aktualnie zajmuje bardzo dobrą 14 lokatę w generalce. Wielki szacunek dla naszej zawodniczki za start w zawodach.

 

Szymon Staszkiewicz powoli przyzwyczaja nas już do awansów do finałowej czterdziestki w EMX 250. Udało mu się to po raz drugi z kolei w czwartym występie. W stawce 59 zawodników awansował dzięki zajęciu 9 pozycji w wyścigu ostatniej szansy. Jeszcze tego samego dnia wystartował w pierwszym wyścigu, kończąc go na 30 miejscu, a nazajutrz był 29. Kolejny dobry występ naszego młodego zawodnika.

 

Następny start w Mistrzostwach Świata i Europy Tomka Wysockiego i Szymona Staszkiewicza będzie miał miejsce pod koniec czerwca we Włoszech. W przypadku Joanny Miller aktywność sportowa będzie uzależniona od sytuacji zdrowotnej.

 

źródło: PZM

Partnerzy

facebook youtube