Duża kasa do wygrania w MotoIronMan Radom 2018
4 października 2018
Francuzi nadal dominują w Motocross of Nations
8 października 2018
Pokaż wszystkie

Już dzisiaj rusza Motocross of Nations w Redbud!

Dzisiaj rusza Monster Energy FIM Motocross of Nations, które odbędzie się na torze RedBud w Buchanan w stanie Michigan. Będzie to już 72 edycja dorocznego święta motocrossu, w której wezmą udział dziesiątki tysięcy kibiców. Zasady Monster Energy Motocross of Nations są bardzo proste. Krajowe reprezentacje złożone z trzech zawodników (MX2, MXGP i OPEN) walczą o jak najwyższe lokaty, żeby zwyciężyć w klasyfikacji generalnej.

 

Wśród zgłoszonych 31 zespołów wydaje się, że drużyna Stanów Zjednoczonych jest głównym faworytem do zwycięstwa. USA dawno nie miały tak mocnego zespołu, który w tym roku składa się z Eliego Tomaca, Aarona Plessingera i Justina Barcia. Amerykanie są najbardziej utytułowanym zespołem w historii z 22 zwycięstwami w Motocross of Nations na koncie. Jednak ostatni raz na najwyższym stopniu podium stali w 2011 roku. Teraz liczy się dla nich tylko zwycięstwo.

 

Holendrzy prowadzeni przez Jeffreya Herlingsa będą chcieli przeszkodzić Amerykanom. Dla Herlings będzie to także okazja do potwierdzenia, że w rzeczywistości jest najszybszym zawodnikiem na świecie. Pozostałymi reprezentantami Holandii są Glenn Coldenhoff i Calvin Vlaanderen.

 

Ostatnie cztery lata z rzędu Monster Energy Motocross of Nations padało łupem zespołu Francji. Jednak drużyna Trójkolorowych zmagała się z kontuzjami i dosyć nieprzyjemną atmosferą, spowodowaną brakiem powołania dla Marvina Musquin. Reprezentację Francji będzie prowadził weteran Monster Energy Motocross of Nations Gautier Paulin, a będą go wspierać Dylan Ferrandis i Jordi Tixier, który zastąpił kontuzjowanego Romaina Febvre.

 

Po przerwie do Monster Energy Motocross of Nations powraca Ken Roczen, który wraz Maxem Naglem oraz Henrym Jacobim będzie chciał nawiązać do 2012 roku i zwycięstwa zespołu Niemiec podczas MXoN w belgijskim Lommel.

 

W zespole Belgii pojedą Clement Desalle, Jago Geerts oraz Jeremy Van Horebeek. Nie można zapominać o zawodnikami Wielkiej Brytanii, którzy w zeszłym roku zaprezentowali się bardzo dobrze. Będzie ona reprezentowana przez Tommy’ego Searlea, Bena Watsona i Maxa Anstie. Włochy poprowadzi Antonio Cairoli, a wspierać go będą Alessandro Lupino i Michele Cervellin. Zespół Hiszpanii to Jorge Prado, Jose Butron i Carlos Campano.

Partnerzy

facebook youtube