Sound of Gravity we wrześniu w Tychach
4 maja 2018
WESS 2018 – czyli nowa seria hard enduro
4 maja 2018
Pokaż wszystkie

Luc Ackermann idzie po swój pierwszy tytuł Mistrza Europy

W przedostatni weekend kwietnia w Hali Olimpijskiej w Monachium, dziesiątka zawodników zmierzyła się w pierwszej rundzie Mistrzostw Europy we Freestyle Motocrossie. Lista startowa była imponująca, co sprawiło, że batalia o punkty była bardzo zacięta. Wszystko jednak wskazuje na to, że będący w świetnej formie Luc Ackermann idzie po swój pierwszy tytuł Mistrza Europy.

Już w trakcie kwalifikacji Luc postawił wszystko na jedną kartę i zakończył swój przejazd podwójnym Backflipem. Dało mu to pierwszą pozycję z niesamowitą przewagą nad kolejnym zawodnikiem – Maikelem Melero – aż 52 punktów! Nigdy wcześniej w historii NIGHT of the JUMPs nie odnotowano tak ogromnej różnicy punktowej pomiędzy pierwszym, a drugim zawodnikiem kwalifikacji. Do finału awansowali także Remi Bizouard, David Rinaldo, Petr Pilat oraz Libor Podmol.

W finale nie obyło się bez błędów. Petr Pilat zawalił Flair, David Rinaldo spalił California Roll, Libor Podmol wykręcił pustego Backflipa, a Maikel Melero, podobnie jak Rinaldo, zaliczył błąd przy Californii. Przejazd bez większych błędów zaliczył natomiast Remi Bizouard i to dało mu prowadzenie. Przynajmniej do momentu, w którym na tor wyjechał Luc Ackermann. Pomimo komfortowej pozycji wobec rywali, którzy popełnili duże błędy, Luc wykonał wszystko tak jak sobie zaplanował od A do Z bez taryfy ulgowej. Ruler Indy Flip, 360-tka, 360-tka Nac, Flair i największy Surfer to Ruler Flip w dotychczasowej karierze, który zapewnił mu także nagrodę Honor Trick of the Day, a zaraz później Double Backflip. To wszystko dało Lucowi pierwszą wygraną w rundzie Mistrzostw Europy.

A już jutro w Mannheim druga, i zarazem ostatnia runda ME FMX. Zapowiada się zacięta batalia na tricki. Luc Ackermann stoi przed wielką szansą zdobycia pierwszego w swojej karierze tytułu Mistrza Europy. Można się jednak spodziewać, że rywale nie ułatwią mu tego zadania. Remi Bizouard, Maikel Melero, Libor Podmol, czy David Rinaldo nadal mogą zagrozić młodemu Niemcowi, bo jak wiadomo w FMX wszystko jest możliwe.

Najlepsze tricki z Monachium

KLASYFIKACJA GENERALNA ME FMX (po 1 rundzie)
  1. Luc Ackermann 20 punktów
  2. Remi Bizouard 18 punktów
  3. Maikel Melero 16 punktów
  4. Libor Podmol 14 punktów
  5. David Rinaldo 12 punktów
  6. Petr Pilat 10 punktów
  7. Brice Izzo 9 punktów
  8. Kai Haase 8 punktów
  9. Matej Cesak 7 punktów
  10. Ryan Brown 6 punktów

Więcej na: www.NIGHToftheJUMPs.com

źródło i zdjęcia: informacja prasowa
dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube