NIGHT of the JUMPs: trzecie zwycięstwo Ackermanna z rzędu
29 kwietnia 2019
MP i PP Enduro w Wałbrzychu przełożone
1 maja 2019
Pokaż wszystkie

W minioną sobotę, 27 kwietnia, w Olympiahalle w Monachium odbyła się druga z zaplanowanych do rozegrania w stolicy Bawarii runda Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie. Na starcie ponownie stanęło dziesięciu zawodników. W miejsce kontuzjowanego w piątek Libora Podmola, powołany został Hannes Ackermann. Był to dobry wybór, ponieważ Hannes po przerwie pokazał się ze świetnej strony. Natomiast jego brat Luc Ackermann okazał się nie do pokonania w Monachium.

Nie wszystkim Monachium sprzyjało

Hannes był równocześnie pierwszym zawodnikiem, który awansował do finału. Mocne tricki oraz Frontflip zapewniły mu pewne miejsce w dalszej rozgrywce. Nie najlepiej poszło natomiast Robowi Adelbergowi. Dead Sailor w pierwszym skoku, to zdecydowanie coś czego nie przywykliśmy oglądać podczas jego przejazdów. Do tego Rob popełnił kilka innych błędów i o finale mógł zapomnieć. Filip Podmol zaprezentował świetny przejazd, jednak podczas Surfer Flipa zmęczenie, spędzonymi długimi godzinami w szpitalu ze starszym bratem, dało o sobie znać. Filip zaliczył niedolota i w konsekwencji upadek. Do finału się nie dostał, ale na szczęście obyło się bez kontuzji, więc mógł jeszcze zmierzyć się z Patem Bowdenem w konkursie Best Whip. Australijczyk nie okazał litości obolałemu Podmolowi i drugi dzień z rzędu wygrał tę rywalizację.

Do składu finałowego, w którym pewne miejsce miał już Hannes, dołączyli: Javier Villegas, Pat Bowden, Adam Jones, Maikel Melero i Luc Ackermann.

Nowe tricki, sporo błędów

Starszy z braci Ackermann wyjechał na tor jako pierwszy. I w przeciwieństwie do swojego przejazdu kwalifikacyjnego, tym razem popełnił sporo błędów. Musiał zadowolić się szóstym miejscem. Javier Villegas zaliczył czysty przejazd z nową wariacją Surfer Take Off to Nine O’clock, jednak podczas double up’a, czyli ostatniego skoku wykonał Dead Sailora. W związku z tym piąte miejsce musiało mu wystarczyć.

Pojedynek pomiędzy dwoma królami stylu ponownie wygrał Adam Jones. Mimo, że Pat Bowden dodał do swojego przejazdu Rock Solid Flip, to właśnie Jones pokazał wszystkim zawodnikom jak pojechać idealnie czysty przejazd bez błędów, z technicznymi trickami, zwieńczony Dead Body Flipem. To wszystko pozwoliło Adamowi ponownie zając trzecie miejsce, natomiast Pat kolejny raz wylądował tuż za podium.

Melero kontra Ackermann po raz czwarty

Czwarty raz w tym roku finałowa batalia rozegrała się pomiędzy Maikelem Melero, a Luc’kiem Ackermannem. Maikel stara się znaleźć sposób na młodego Niemca, ale póki co – bezskutecznie. Tak było również w sobotę. Przejazd zawierający między innymi Nac Flair, California Roll, Ruler Flipa, No-hand Front Flip i Flair Superman, pozwolił Hiszpanowi na zdobycie 26 punktów więcej, niż w dniu poprzednim.

Wszystko wyglądało dobrze dopóki na tor nie wyjechał Luc. Napędzany dopingiem swojej publiczności Ackermann był zmotywowany, aby pojechać swój najlepszy przejazd. Frontflip, Flair, 360-tka, Hart Attack Indy Flip, Double Backflip, a na zakończenie Double Backflip Nac. 392 punkty przyznane przez jurorów pozwoliły Luc’owi na zwycięstwo czwarty raz z rzędu w tym sezonie.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Luc Ackermann z przewagą 8 punktów nad Maikelem Melero. Pat Bowden awansował na trzecie miejsce. Zawodnicy maja teraz miesiąc przerwy zanim Mistrzostwa Świata powrócą 25 maja do Hellenstadion w Zurychu. Czy Maikel w tym czasie znajdzie sposób na Luca? Czas pokaże.

Najlepsze tricki sobota Monachium

WYNIKI MŚ FMX RUNDA 4

 1. Luc Ackermann 392
 2. Maikel Melero 370
 3. Adam Jones 345
 4. Pat Bowden 335
 5. Javier Villegas 281
 6. Hannes Ackermann 208
 7. Leonardo Fini 249
 8. Rob Adelberg 239
 9. Filip Podmol 220
 10. Fred Kyrillos 220

Best Whip

 1. Pat Bowden
 2. Filip Podmol

KLASYFIKACJA GENERALNA MŚ FMX (po 4 rundach)

 1. Luc Ackermann 80
 2. Maikel Melero 72
 3. Pat Bowden 56
 4. Libor Podmol 42
 5. Javier Villegas 41
 6. Rob Adelberg 40
 7. Leonardo Fini 36
 8. Adam Jones 32
 9. Filip Podmol 28
 10. Kai Haase 17
 11. Petr Pilat 13
 12. Fred Kyrillos 12
 13. Brice Izzo 11
 14. Hannes Ackermann 10

Więcej na: www.NIGHToftheJUMPs.com

zdjęcia: NIGHT of the JUMPs
dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube