SUPERCROSS – KING of POLAND zawita do Gdańska
11 maja 2017
Moto Hałda rozpocznie Mistrzostwa Polski w Enduro 2017
11 maja 2017
Pokaż wszystkie

Maciej Giemza blisko czołówki rajdu

© RallyZone - Edoardo Bauer

Na jeden odcinek przed końcem Afriquia Merzouga Rally Maciej Giemza zajmuje jedenaste miejsce w stawce najszybszych zawodników rajdu. Motocyklista ORLEN Team dzisiejszy etap ukończył na dwunastej pozycji. W uzyskaniu dobrego wyniku absolwentowi Akademii ORLEN Team nie przeszkodziły ekstremalne warunki atmosferyczne.

 

Giemza trzyma tempo

​Wczorajsza burza piaskowa dała się we znaki wszystkim uczestnikom rajdu. Warunki panujące wieczorem na pustynnym biwaku uniemożliwiły zawodnikom przeprowadzenie pełnego serwisu motocykli. Przed startem do piątego OSu będącego kontynuacją etapu maratońskiego, riderzy pozostali zdani wyłącznie na siebie. Taka sytuacja nie zaskoczyła młodego zawodnika ORLEN Team, który zgodnie ze wskazówkami Jacka Czachora wczorajszy OS przejechał podwójnie skoncentrowany.

 

„Duży wpływ na efekt końcowy rywalizacji podczas etapu maratońskiego ma taktyka. Przez dwa dni przejechaliśmy ponad czterysta kilometrów rywalizując na bardzo trudnej i wymagającej nawierzchni. To był sprawdzian zarówno dla zawodników, jak i sprzętu, który na biwaku musieliśmy sami serwisować. Zgodnie ze wskazówkami Jacka Czachora wczorajszy OS przejechałem czysto i w swoim tempie. Dzisiaj na całym odcinku utrzymałem bardzo dobre tempo rywalizując na trasie z szybkim Ivanem Cervantesem. To był jeden z moich lepszych przejazdów podczas tych zawodów. Jutro ostatni dzień rajdu i szansa na poprawienie rezultatu.” – powiedział Maciej Giemza.

 

Dzisiejszy etap w stawce motocyklistów wygrał Hiszpan Oriol Mena, który na mecie wyprzedził Włocha Alessandro Botturiego i lidera rajdu Francuza Xaviera de Soultrait. W piątek na zawodników rywalizujących w pustynnej odsłonie Dakar Series czeka ostatni etap rajdu, pętla licząca 50 kilometrów.

 

Klasyfikacja generalna Afriquia Merzouga Rally – Motocykle

1. Xavier de SOULTRAIT (FRA) YAMAHA 13:48:48
2. Gerard Guell FARRES (ESP) KTM +12:43
3. Franco CAIMI (ARG) Yamaha +21:56
4. Juan Garcia PEDRERO (ESP) SHERCO TVS +38:10
5. Alessandro BOTTURI (ITA) YAMAHA +38:25
6. Jacopo CERUTTI (ITA) Husqvarna +51:40
7. Mario PATRAO (PRT) KTM +1:06:08
8. Ivan CERVANTES (ESP) KTM +1:29:55
9. Joaquim RODRIGUES (PRT) Hero +1:35:04
10. Engel MILAN (CZE) KTM +1:48:26
11. Maciej GIEMZA (POL) KTM +1:52:28

Partnerzy

facebook youtube