Nie żyje Eric Geboers
8 maja 2018
Video z podsumowaniem I rundy ORLEN MX MP
9 maja 2018
Pokaż wszystkie

Marcin Łukaszczyk: intensywne rozpoczęcie sezonu

Sezon 2018 w pełni rozpoczęty, więc chciałbym zrobić małe podsumowanie co się działo u mnie w poprzednich miesiącach. A trzeba przyznać, że było to dla mnie wyjątkowo intensywne rozpoczęcie sezonu. Nie tylko pod względem motocyklowym.

Rok 2018 zacząłem już w styczniu w Hiszpanii. Spędziłem tam dwa miesiące szlifując nowe tricki do basenu z gąbkami oraz trenując Motocross. Już drugi rok z rzędu zimę spędzam w Hiszpanii i muszę przyznać, że nie ma lepszego miejsca na przygotowania przed sezonem.

Po przyjeździe z zagranicy praktycznie od razu odbyły się Mistrzostwa Świata FMX – Diverse NIGHT of the JUMPs. Zawody ukończyłem na 10 pozycji, ale czuję duży niedosyt, ponieważ przez jeden błąd posypał mi się cały przejazd. Na otarcie łez zgarnąłem 1 miejsce w konkursie Best Whip.

Nie marnując czasu, razem z ekipą Freestyle Family, zaraz po zawodach siedzieliśmy już w samolocie do Iraku. Skakaliśmy tam w egzotycznym Bagdadzie, przy okazji promocji napoju energetycznego. Ten wyjazd dużo mnie nauczył i dał kopa do dalszego działania.

Niewiele osób wie, że oprócz jazdy, studiowałem równocześnie na uczelni. Termin obrony pracy magisterskiej wypadł tydzień po przyjeździe z Bagdadu, więc praktycznie bez odpoczynku przystąpiłem do powtarzania materiału. Obrona zdana na 5-tkę, więc w końcu z pełnym spokojem mogę trenować.

Nie lubię się nudzić, więc kolejnego dnia siedziałem już w samolocie do Białorusi. Tam na zaproszenie rosyjskiego teamu FerzFMX skakałem na międzynarodowym zlocie motocykli Harley-Davidson. Super atmosfera, doping 20-sto tysięcznej publiczności sprawił, że świetnie mi się tam jeździło i mam nadzieję, że za rok znów się tam pojawię pokręcić Backflipy.

Miesiąc maj przeznaczam na treningi, mam nadzieję że wjedzie kilka nowych trików, które próbowałem w Hiszpanii, bo już w czerwcu widzimy się praktycznie co tydzień na pokazach w Polsce.

Na bieżąco będę Was informować, gdzie i kiedy będę występować na moim Instagramie oraz Facebook’u.

pozdrowienia,

Marcin Łukaszczyk

Sponsorzy:

Diverse, Motul Polska, Dunlop Polska, GoPro Polska, I’m InterMotoros, Freestyle Family

Partnerzy

facebook youtube