Krzysztof Jarmuż z problemami na 2. etapie raju AMR 2018
18 kwietnia 2018
Merzouga Rally 2018: drugi dzień maratonu i pułapka nawigacyjna
20 kwietnia 2018
Pokaż wszystkie

Mistrzostwa i Puchar Cross Country w Żaganiu

W najbliższy weekend, na terenie poligonu w Żaganiu, odbędzie się III i IV runda Mistrzostw i Pucharu Polski Cross Country motocykli i quadów. Startować mogą zarówno zawodnicy z licencjami, jak i amatorzy. Zawody będą rozegrane w ramach obchodów Święta 34. Brygady Kawalerii Pancernej, a organizatorem jest Stowarzyszenie Grupa 4×4.

 

Na uczestników, podzielonych na 9 klas, czeka 8-kilometrowa pętla. Prowadzi ona po leśnych i piaszczystych terenach poligonu. Trasa jest bardzo techniczna – kręta, z dużą ilością hopek. Ma szerokość od 4 do 12 m, co umożliwia swobodne wyprzedzanie.

 

Start do każdego wyścigu cross country odbywać się będzie według procedury „Le Mans”: uczestnicy ustawiają się kilkanaście metrów przed pojazdami i na sygnał startowy dobiegają do motocykli lub quadów, uruchamiają je i ruszają na trasę. Każdy zawodnik rywalizuje 90 minut w sobotę oraz 90 minut w niedzielę. W tym czasie zawodnicy muszą pokonać jak najwięcej okrążeń toru. Kierowcy podzieleni są na trzy grupy – dwie motocyklowe i jedną dla quadowców. Rywalizacja trwa w sobotę od 10:30 do 16:00, a w niedzielę – od 9:00 do 14:30. Podczas imprezy organizatorzy spodziewają się na starcie ponad 100 zawodników.

 

Cross country w Żaganiu

 

Wjazd na teren poligonu: od ulicy Żarskiej, z drogi krajowej 12.

 

Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie www.grupa4x4.pl

 

Więcej informacji na temat święta 34 Brygady Kawalerii Pancernej można znaleźć na stronie 34bkpanc.wp.mil.pl

Partnerzy

facebook youtube