Rémi wygrywa w Belgradzie. Namibia zamiast Polski
30 września 2008

Mistrzostwa Polski w Zakopanem

MP Zakopane
MP Zakopane 28 września na torze crossowym w Szaflarach rozegrano zespołowe Mistrzostwa Polski w motocrossie. Równocześnie była to VII eliminacja MP w klasie MX 65 ccm Zawodniczka zakopiańskiego TKM – Karolina Węgrzyn – zajęła trzecie miejsce i w klasyfikacji generalnej zajmuje czwartą pozycję z 196 pkt. Do trzeciego miejsca zabrakło jej zaledwie 11 pkt.

W zawodach zorganizowanych przez Tatrzański Klub Motorowy Zakopane wystartowało blisko 150 zawodników w klasach 65 ccm, 85 ccm, 125 Junior (MX2 junior), 125 ccm (MX2) i pow. 175 ccm (MX1).

W klasie 65 ccm zawody zaliczane do VII eliminacji Mistrzostw Polski zwyciężył Michał Krech z Olsztyna, drugi był Gabriel Chętnicki z Lipna, a trzecie miejsce wywalczyła Karolina Węgrzyn z TKM Zakopane.

MP Zakopane W klasie 85 ccm zwyciężył Szymon Motylewski z KM Wisła Chełmno, drugi był Maciej Franek z Cieszyna, a trzecią pozycję wywalczył Kamil Wawer z Lublina. Reprezentant TKM Zakopane Jan Stachoń Tutoń uplasował się na czwartym miejscu.
 Co prawda miał gorszy start, ale bardzo dobrze odrobił stratę i ostateczne przeciął linię mety na czwartej pozycji.

W klasie MX 2 Junior zwyciężył Łukasz Lonka z Głogowa, na drugiej pozycji uplasował się Patryk Galica Gudbaj z Poronina, jeżdżący w barwach Wisły Chełmno, a trzeci był Łukasz Bembenik z Człuchowa. Maciej Chyc Magdzin z TKM Zakopane zajął siódme miejsce

W klasyfikacji zespołowej niedzielny wyścig wygrała drużyna KM Cross Lublin Ekoklinkier w składzie: ŁukaszMP Zakopane Kędzierski, Karol Kędzierski i Jakub Piątek; drugie miejsce zajął KM Wisła Chełmno (Szymon Motylkowski, Karol Knap, Patryk Galica Gudbaj), a trzecie AP Głogów :(Jacek Lonka, Paweł Szturomski i Łukasz Lonka). Drużyna TKM Zakopane w składzie Jan Stachoń Tutoń, Tomasz Pacyga i Michał Durczewski zajęła 13. miejsce, a drugi zespół TKM Zakopane w składzie: Ernest Koza, Maciej Chyc Magdzin, Patryk Drobnica uplasował się na 16. pozycji. Trzecia ekipa tego klubu w składzie Michał Mitera, Bartłomiej Mitera i Tomasz Węgrzyn zajęła 17 miejsce.
Sklasyfikowanych zostało 20 zespołów.

Słowa uznania należą się Tatrzańskiemu Klubowi Motorowemu za sprawne zorganizowanie Mistrzostw Polski. Kierownikiem zawodów był zakopiańczyk Edward Chyc-Magdzin. Należy wspomnieć, że Tatrzański Klub Motorowy to nie tylko entuzjaści wypadów w teren, ale grupa ludzi odnawiających stare, zabytkowe pojazdy, co może budzić tylko szacunek i podziw. Z wynikami zawodów można się zapoznać na stronie: www.motoresults.pl