26 sierpnia 2008
Ostatnie bilety do Spodka za 49 zł
28 sierpnia 2008

Międzynarodowe doświadczenie Przygońskiego procentuje

Sample ImageJakub Przygoński – motocyklista ORLEN Team – zajął pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Polski w Cross Country i Enduro. 16 i 17 sierpnia, w Obornikach koło Poznania, odbyły się Mistrzostwa Polski w Crosscountry i Mistrzostwa Polski w Enduro. Organizator przygotował bardzo ciekawą i urozmaiconą trasę, która częściowo prowadziła po torze motocrossowym częściowo przez las, po bardzo grząskim piasku. Od początku start zawodów stał pod znakiem zapytania z powodu deszczu, jednak nie przeszkodził on w ich rozegraniu.

W sobotę przez cały wyścig padał deszcz. Wystartowałem z ok. 5 miejsca. Błoto z kół zawodników od razu mnie zalało, po pierwszych trzech zakrętach odkleiłem kilka zrywek* ze szkieł gogli, aby mieć jakąkolwiek widoczność. Po dwóch godzinach walki z naturą i innymi zawodnikami dojechałem na drugim miejscu” – opowiada Jakub Przygoński.

W niedzielę pogoda była jeszcze gorsza. Na skutek zbyt trudnych warunków organizatorzy odwołali wyścig Mistrzostw Polski Quadów, wyścig motocyklistów został skrócony z 2 do 1,5 godz. Jakub wystartował na trzecim miejscu i już po dwóch okrążeniach objął prowadzenie. Nie było przed nim żadnych zawodników więc motocyklista ORLEN Team nie miał problemów z widocznością i finalnie wygrał wyścig z bardzo dużą przewagą nad drugim zawodnikiem.

Po dwóch dniach zawodów Jakub Przygoński zajął pierwsze miejsce w klasie E2/E3 w Mistrzostwach Polski w Crosscountry i w Mistrzostwach Polski w Enduro.

*zrywki – przezroczyste jednorazowe szybki które przyczepia się do gogli po to, aby po zabrudzeniu móc je zerwać i odzyskać dobrą widoczność