Maciej Giemza blisko czołówki rajdu
11 maja 2017
Nowość od Hondy CRF450R 2018YM
11 maja 2017
Pokaż wszystkie

Moto Hałda rozpocznie Mistrzostwa Polski w Enduro 2017

Rozpoczynamy odliczanie czasu do imprezy rozpoczynającej cykl rund Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w motocyklowych rajdach ENDURO. Wraz z Miastem Wałbrzych oraz pod patronatem Polskiego Związku Motorowego zostanie rozegrana w Wałbrzychu pierwsza a zarazem jedna z najciekawszych rund Enduro w Polsce.

 

Miasto Wałbrzych zaprasza wszystkich zawodników, chcących zmierzyć się z ekstremalnie biegnącymi trasami po grzbiecie pokopalnianej hałdy i trudnym technicznie terenie. Poprzez stopień trudności oraz dużą r różnorodność terenu, nasze trasy uznane zostały za jedne z najlepszych w Polsce oraz zyskują co raz większą popularność wśród zawodników z państw Europy – Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Czechy.

 

Jako organizator przygotowaliśmy trasę w której skład wchodzą odcinki specjalne: próba jazdy na czas CT (cross test); oraz próba jazdy na czas ET (enduro test). Cała trasa dojazdowa przebiega po za drogami publicznymi.

 

UWAGA: W zawodach mogą brać również motocykle i quady typu cross – bez homologacji, rejestracji, ubezpiecznia i prawa jazdy na kat. A

 

W zawodach udział mogą wziąć zawodnicy z licencją A, B. Wystartuje również klasa Hobby – amator oraz Women – kobiety, w której udział będa mogli wziąć zawodnicy z licencją C oraz zawodnicy bez licencji po zaliczeniu przed zawodami egzaminu teoretycznego.

 

Definicja Enduro Sprint:

Enduro Sprint zbliżony jest do tradycyjnego ścigania Enduro. Można by powiedzieć że to jazda tylko po odcinkach z pomiarem czasu z krótkimi dojazdami pomiędzy nimi. Jednak cała pętla (odcinek dojazdowy plus dwie lub trzy próby z pomiarem czasu) okrążana jest przez zawodnika siedmio – krotnie, czyli sumując zawodnik pokona dystans łącznie ok 120 km – trasami tylko po bezdrożach, wielokrotnie zaliczając odcinki z pomiarem czasu.

 

Zawodnik otrzymuje w biurze zawodów rozpisane czasy o których powinien zameldować się w miejscu PKC – Punkt Kontroli Czasu i których powinien przestrzegać aby uniknąć kar czasowych. Po odmeldowaniu przez obsługę PKC wypuszczany jest na pętlę dojazdową prowadzącą do odcinka z pomiarem czasu Cross Test a następnie do odcinka z pomiarem czasu Enduro Test. Zawodnicy oczekujący na wjazd na próbę czasową startują pojedynczo w odstępach dwudziesto- sekundowych.

 

Cross/ ExtremeTest:

próba z pomiarem czasu przebiegająca w pobliżu parku maszyn i biura zawodów. Na wyznaczonej przy stadionie trasie, zawodnicy będą zmagać się z technicznie skonfigurowanym odcinkiem, licznym w ciasne zakręty, naturalne wyskoki. W części Extreme, dominują przeszkody tj. opony, belki, betonowe elementy.

 

EnduroTest:

próba z pomiarem czasu, start i meta u podnóża hałdy Wiesław. Na sygnał świetlny koloru zielonego zawodnik rozpoczyna 5 kilometrowy odcinek specjalny, w 100% przebiegający przez urozmaiconą we wzniesienia, długie podjazdy, uskoki, trawersy, hałdę pokopalnianą „Wiesław”.

 

Zawody MOTOHAŁDA mają na celu popularyzowanie sportu motorowego w kraju, oraz promowanie miasta Wałbrzych ze względu na jego warunki do uprawiania sportu wyczynowego. Teren na którym zostanie rozegrana runda enduro, ma unikatowe na skalę światową ukształtowanie oraz wyjątkową historię. Został stworzony przez wieloletnią działalność przemysłu wydobywczego węgla kamiennego.
Teren hałdy, to również historia związana ze sportem samochodowym, to tutaj sprzed kilku lat organizowane były Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych.

 

Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe Chełmiec zapewnia uczestnikom bezpieczeństwo na trasie zawodów. Trasę zawodów zabezpieczają dwa patrole Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ratownictwo medyczne dysponujące dwiema karetkami, oraz osoby funkcyjne, które pilnują porządku na trasie.

 

Zawodnikom zapewniamy zróżnicowaną trasę, jedną z najciekawszych w Polsce, oraz sprawną organizację tego wydarzenia. Również dla najlepszych riderów organizator przewidział atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe m.in. firm tj.: MOTUL, KTM.

Poniżej zarys trasy tegorocznej edycji Enduro w Wałbrzychu

Moto Hałda

Partnerzy

facebook youtube