twin air
TWIN AIR Bio Pack – zestaw do filtrów powietrza
29 września 2017
Wspominamy Motocross of Nations w Matterley Basin z 2006 roku
29 września 2017
Pokaż wszystkie

Motocross of Nations 2017 czas zacząć!

Najważniejsza i zarazem największa impreza w roku, czyli Motocross of Nations, odbędzie się już w ten weekend w niesamowitym torze Matterley Basin w Wielkiej Brytanii. Będzie to już 71 edycja tych zawodów, w której w tym roku weźmie udział 39 zespołów.

 

Tor w Matterley Basin jest jednym z najlepszych obiektów na świecie. Otoczony porośniętymi trawą wzgórzami, położony na naturalnie ukształtowanym terenie tworzy piorunujący efekt. Tor został w tym roku lekko zmodyfikowany i wydłużony. Ostatni raz Motocross of Nations obyło się tutaj w 2006 roku i przez wielu uznawane jest za jedne z najbardziej ciekawych zawodów, zarówno pod kątem sportowym jak i atmosfery.

 

Zeszłoroczne Motocross of Nations odbyło się na torze Maggiora we Włoszech i dla wielu z pewnością będzie miało status kultowego. Tłumy kibiców otoczyły zbocza wokół toru i dopingowało swoich zawodników. Rywalizację w Maggiorze wygrał zespół Francji z przewagą zaledwie jednego punktu. Czy w tym roku ktoś będzie wstanie odebrać Francuzom trofeum Chambarlaina.

Kto wygra Motocross of Nations?

 

Obrońcy tytułu Francuzi mają mocny zespół prowadzony przez Gautiera Paulina zawodnika Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing. Doświadczony Francuz ma za sobą udany sezon w Mistrzostwach Świata w Motocrossie podczas, którego zaliczył zwycięstwo w MXGP w Valkenswaard. Wraz z Paulinem pojedzie były mistrz świata Romain Febvre z Monster Energy Yamaha Factory MXGP oraz Christophe Charlier z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing, który zastąpił kontuzjowanych Dylana Ferrandisa i Benoit Paturela.

 

Holendrzy, którzy w zeszłym roku przegrali o zaledwie jeden punkty, teraz będą chcieli stanąć na najwyższym stopniu podium prowadzeni przez Jeffreya Herlings z Red Bull KTM Factory Racing. W drużynie znalazł się jeszcze, kolega z zespołu JH88 Glenn Coldenhoff oraz Brian Bogers z MX2 MSF Motorsports. Herlings zaliczył bardzo dobrą drugą połowę sezonu i zaliczył kilka zwycięstw. Pozostali dwaj zawodnicy zapewniają zespołowi jakość, która może dać im szanse na walkę o zwycięstwo.

 

Drużyna USA w jakim nie przyjedzie składzie to zawsze jest jednym z potencjalnych zwycięzców. Podczas poprzedniego Motocross of Nations w Matterley Basin w 2006 roku Amerykanie wygrali w imponującym stylu. W tym roku zespół USA składa się z Cole’ego Seely z HRC oraz Zacha Osborne’a i Thomasa Convingtona z Rockstar Energy Husqvarna Racing. Osborne jest byłym mistrzem świata w klasie MX oraz ma za sobą bardzo dobry sezon. Thomas Convington od wielu lata trenuje i ściga się w Europie, a w 2017 roku zaliczył kilka dobrych występów.

 

W rywalizacji z pewnością będzie się liczyć wspierany przez tłum fanów zespół Wielkiej Brytanii. W jego barwach wystartują Tommy Searle z Monster Energy DRT Kawasaki oraz Max Anstie i Dean Wilson z Rockstar Energy Factory Racing.

 

Kolejnym zespołem, który może powalczyć o zwycięstwo to drużyna Belgii w składzie Kevin Strijbos z Team Suzuki World MXGP, Jeremy Van Horebeek z Monster Energy Yamaha Factory MXGP oraz Brent Van Doninck z Kemea Yamaha Official MX Team.

 

Partnerzy

facebook youtube