Bez taryfy ulgowej w KTM Factory Racing
8 czerwca 2018
Kontrowersyjne ORLEN MXMP w Gdańsku
11 czerwca 2018
Pokaż wszystkie

MXGP wraca do Saint Jean d’Angely

Mistrzostwa Świata w Motocrossie wracają na kontynent europejski do Francji. W Saint Jean d’Angely odbędzie się 10 runda MXGP. Mistrzostwa Świata są już na półmetku, a rywalizacja między zawodnikami nie zwalnia tempa. Tor w Saint Jean d’Angely to jeden z ciekawszych obiektów w Europie, a lokalni fani motocrossu zawsze w dużej ilości stawiają się dopingować swoich idoli.

 

MXGP wraca do Saint Jean d’Angely

 

Klasa MXGP w tym roku została zdominowana przez zespół Red Bull KTM Factory Racing. To w jego barwach jadą Jeffrey Herlings i Antonio Cairoli, którzy są głównymi faworytami do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu. Ich rywalizacja to doskonały powód, żeby na bieżąco śledzić Mistrzostwa Świata w Motocrossie. Obaj mają na swoim koncie zwycięstwa w Saint Jean d’Angely. Tak jak Clement Desalle z Monster Energy Kawasaki Racing Ream, który wygrał w zeszłym roku MXGP Francji na torze w Ernee. Czwarty w klasyfikacji generalnej Romain Febvre z Monster Energy Yamaha Factory chciałbym przed własną publicznością pokazać się jak z najlepszej strony. Szczególnie, że wie jak to robić ponieważ wygrywał tutaj w 2016 roku. Warto z pewnością zwórcić także uwagę na Gautiera Paulina. Francuz niesiony dopingiem kibiców może stanowić groźnego rywala.

 

MXGP Top 10: 1. Jeffrey Herlings (NED, KTM), 436 points; 2. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 382 p.; 3. Clement Desalle (BEL, KAW), 314 p.; 4. Romain Febvre (FRA, YAM), 291 p.; 5. Gautier Paulin (FRA, HUS), 267 p.; 6. Tim Gajser (SLO, HON), 257 p.; 7. Glenn Coldenhoff (NED, KTM), 237 p.; 8. Jeremy Van Horebeek (BEL, YAM), 207 p.; 9. Jeremy Seewer (SUI, YAM), 198 p.; 10. Julien Lieber (BEL, KAW), 162 p.

 

MX2 w Saint Jean d’Angely

 

W MX2 sytuacja ma się podobnie do MXGP. Na czele trwa rywalizacja między zawodnikami Red Bull KTM Factory Racing Paulem Jonassem i Jorge Prado. Dwójka ta zostawiła już daleko w tyle pozostałą resztę stawki, dzięki doskonałej formie i powtarzalności. Oprócz zawodników KTM w klasie MX2 dobrze prezentuje się m.in. Calvin Vlaanderen z HRC, Thomas Kjer Olsen i Thomas Convington z Rockstar Energy Husvqrna Factory Racing oraz Ben Watson z Kemea Yamaha Official MX2.

 

MX2 top 10: 1. Pauls Jonass (LAT, KTM), 401 points; 2. Jorge Prado (ESP, KTM), 373 p.; 3. Thomas Kjer Olsen (DEN, HUS), 288 p.; 4. Ben Watson (GBR, YAM), 279 p.; 5. Calvin Vlaanderen (RSA, HON), 234 p.; 6. Jed Beaton (AUS, KAW), 216 p.; 7. Henry Jacobi (GER, HUS), 187 p.; 8. Jago Geerts (BEL, YAM), 179 p.; 9. Thomas Covington (USA, HUS), 166 p.; 10. Michele Cervellin (ITA, YAM), 161 p.

Partnerzy

facebook youtube