Udany występ Polaków podczas EMX w Strykowie
26 czerwca 2018
Najwyższa pora na kolejną rundę ORLEN MXMP
28 czerwca 2018
Pokaż wszystkie

Najnowszy X-cross już w sprzedaży

Od dzisiaj najnowszy X-cross już w sprzedaży. A że sezon w pełni, większość publikacji to relacje z zawodów krajowych i zagranicznych. I tak zawitaliśmy do Lidzbarka, gdzie przyglądaliśmy się riderom startującym w strefie północnej, a potem w pierwszej rundzie ORLEN MXMP (swój udział skomentowali Barszczewski Family i Wiktor Jasiński).

 

Co dalej w X-cross?

 

Kolejnym przystankiem były Oborniki – gospodarz drugiej rundy Mistrzostw Polski w Motocrossie. Oddzielny materiał poświęciliśmy Akademii ORLEN Team, w którym prezentujemy dokonania 21 zawodników uczestniczących w tym wyjątkowym projekcie. Tradycyjnie odwiedziliśmy Skrzypiec, gdzie blisko dwustu jeźdźców zmagało się z wymagająca i trudna trasą CC z elementami superenduro. Nie pominęliśmy także zawodów strefowych, rozegranych w Ostrowcu, Czerwionce i Mrągowie, dwukrotnie gościliśmy w Więcborku (strefa zachodnia i północna). Na zaproszenie CKM pojechaliśmy do Cieszyna, gdzie rozegrano ME Quadów połączone z wyścigami sidecarów. To tam padł chyba wiosenny rekord frekwencji, bowiem zmagania najlepszych kierowców oglądało blisko… 3 tysiące widzów!

 

O EnduroCampie, inicjatywie Patrycji Komko i Joasi Modrzewskiej dedykowanej endurówkom, pisze Aldona Reyman (Mary Lu), a Łukasz Kurowski dzieli się wrażeniami z MP CC w Mrągowie. I czas na zagranicę… O swoich wrażeniach z rundy MEMX (NE) rozegranej na Ukrainie pisze naoczny świadek Paulina Stasiak (Nuka Nuka), MXGP we Włoszech i w Niemczech obserwowal Alek Skoczek i Paulina Rekik. Nie mogliśmy także pominąć debiutu WESS (Portugalia, ErzbergRodeo), czyli serii międzynarodowych zawodów enduro, w których uczestniczy Tadek Błażusiak. Tym z Was, którzy lubią „wiadomości z pierwszej reki” polecamy nasze wywiady z Kiarą Fontanesi, Łukaszem Chrzanowskim i Marcinem Wesołowskim.

 

 

Druga część magazynu to testy i prezentacje. Wyjątkowo dużo miejsca poświęciliśmy Yamasze WR250F 2017, którą upalał Łukasz Kręcichwost, Tomek Piórkowski sprawdzał wady i zalety kasku Bell Moto 9-Flex, butów Gaerne SG-12 i gogli Fox Vue. Pobawiliśmy się także niezwykłym urządzeniem, jakim jest „elektryczna deskorolka” Kawasaki i samochodowym lusterkiem, w którym zainstalowano nie tylko nawigację i mapy Google i kamerę, ale także całą masę przydatnych aplikacji. Jest także konkurs, w którym wygrać można testowane przez nas gogle… Fox Vue!

 

Jednym słowem oddajemy w Wasze ręce 88 stron tekstów i zdjęć! Miłej lektury. A na naszej okładce zawodnik Gorzowskiego Automobilklubu Artur Nowak. I jeszcze jedno… we wstępniaku zajęliśmy stanowisko wobec skandalicznego apelu prezesa GAMK podczas Mistrzostw Polski MX w Gdańsku.

Partnerzy

facebook youtube