Tomac wygrywa w Monster Energy Cup 2018
15 października 2018
Orlen Grand Prix ku Niepodległości – 11 listopada
18 października 2018
Pokaż wszystkie

Na początku października w chińskim mieście Wuhan odbył się „Chiński Festiwal Sportów Motocyklowych i Samochodowych”. Przez cały tydzień w stolicy prowincji Hubei widzowie mogli oglądać spektakularne wyścigi samochodowe, motocyklowe oraz Monster Truck Show. Jednym z jaśniejszych punktów była oczywiście runda Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie – NIGHT of the JUMPs.

Dziesiątka zawodników z pięciu narodów. Jeden z zawodników musiał pożegnać się z rywalizacją przedwcześnie. Zdobywca dzikiej karty – Kiko Loco – Brazylijczyk mieszkający w Chinach nabawił się kontuzji więzadła.

W kwalifikacjach główny pojedynek stoczył się pomiędzy Maikelem Melero i Luckiem Ackermannem. Niemiec prowadził w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata, więc Maikel Melero był mocno zmotywowany, aby wykonać swoje największe tricki. Pomimo tego, że przejazd Ackermanna nie był tak czysty, jak można się było spodziewać, sędziowie zdecydowali o notach, które pozwoliły na wejście do finału na drugiej pozycji.

Inni zawodnicy również mieli problemy z dość ciasnym torem. Filip Podmol nie wylądował Californii Roll w swoim finałowym skoku. Remi Bizouard zaliczył mocno rozczarowujący przejazd z aż czterema Dead Sailorami. Pat Bowden zaparkował swój motocykl na szczycie rampy po tym jak jego motocykl stracił bieg w środku sekcji double-double. Skład finału uzupełnili Petr Pilat, Rob Adelberg, Brice Izzo i Libor Podmol.

Kai Haase, któremu finał przeszedł tuż koło nosa, odbił sobie w konkursie Rockwell Best Whip i wyeliminował w finale Pata Bowdena. Z kolei w konkursie Maxxis Highest Air zmierzył się z powracającym po kontuzji Massimo Bianconcinim. Obaj zawodnicy pokonywali kolejne wysokości, idąc niemal kask w kask, jednak to Bianconcini okazał się być lepszym z zaliczoną wysokością 9 metrów.

W finale Libor Podmol poprawił swój wynik z kwalifikacji i zajął ostatecznie czwarte miejsce. Brice Izzo ukończył rywalizację na miejscu piątym. Petr Pilat wykonał między innymi Lazy Boy Flipa, ale niestety wywrócił się przy Flair i znalazł się poza podium. Z tej szansy skrupulatnie skorzystał Rob Adelberg i zajął trzecie miejsce.

Finałową batalię stoczyli ze sobą Luc Ackermann i Maikel Melero. Luc zaprezentował bezkompromisowy przejazd z 360-tką, Ruler Flipem Indy, Seat Grab Flipem Indy, Flair, Podwójnym Backflipem i Surfer Tsunami Flipem. Jako podwójnie punktowany wykonał Double Flipa Nac. Po tym jak Ackermann otrzymał od sędziów aż 396 punktów, Melero zmienił swoje podejście i postanowił zaprezentować bezpieczny przejazd, tak aby nie stracić żadnego punktu. Jego przejazd zwieńczony Flair Nac zdobył u sędziów 376 punktów.

Wyniki z Chin sprawiły, że na fotelu lidera nadal zasiadał Luc Ackermann, a Melero traci do niego zaledwie cztery punkty.

Najlepsze momenty z Wuhan

MŚ FMX Wuhan wyniki

 1. Luc Ackermann 396
 2. Maikel Melero 376
 3. Rob Adelberg 303
 4. Libor Podmol 292
 5. Brice Izzo 252
 6. Petr Pilat 243
 7. Kai Haase 210
 8. Filip Podmol 186
 9. Pat Bowden 133
 10. Remi Bizouard 69

Maxxis Highest-Air

 1. Massimo Bianconcini 9,00 m.
 2. Kai Haase 8,50 m.
 3. Brice Izzo 8,00 m.

Best Whip

 1. Kai Haase
 2. Pat Bowden

KLASYFIKACJA GENERALNA (po 5 rundach)

 1. Luc Ackermann 94
 2. Maikel Melero 90
 3. Libor Podmol 74
 4. Rob Adelberg 60
 5. Petr Pilat 50
 6. Remi Bizouard 50
 7. Pat Bowden 49
 8. Brice Izzo 44
 9. David Rinaldo 42
 10. Kai Haase 27
 11. Leonardo Fini 19
 12. Filip Podmol 8
 13. Marcin Łukaszczyk 6
 14. Marc Pinyol 6

Więcej na: www.NIGHToftheJUMPs.com

źródło i zdjęcia: informacja prasowa
dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube