AC222
AC222 wygrywa drugą rundę we Włoszech
8 lutego 2017
Youthstream
Yousthstream prezentuje nową serię filmów
10 lutego 2017
Pokaż wszystkie

NIGHT of the JUMPs: Podmol przerywa w Berlinie passę Melero

Trzecia runda Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie odbyła się w minioną niedzielę w Berlinie. Po sobotnim, zaledwie 4-punktowym, zwycięstwie Melero nad Podmolem, było niemal pewne, że tym razem Czech postawi wszystko na jedną kartę. I tak też się stało. Wspaniały występu Libora nie przyćmił nawet fakt, że wygraną nieco ułatwił mu także sam Melero.

Okrojony skład i nowe tricki

W niedzielę nie zobaczyliśmy na torze Ryana Browna, który po upadku z soboty nie czuł się na tyle dobrze, aby wystartować. Natomiast, nadal chory na grypę, David Rinaldo wystąpił tylko w kwalifikacjach, a następnie dołączył do Steve’a Sommerfelda w budce komentatorskiej. Na kwalifikacjach swoje przejazdy zakończyli również: Marc Pinyol, Kai Haase, Filip Podmol, Remi Bizouard i Brice Izzo. Marc nie wylądował swojego nowego tricku Surfer Take Off to Tsunami Flip z quartera, a Filip pomimo wykonania po raz pierwszy w życiu na dirt California Roll również nie zdobył wystarczającej ilości punktów na awans do kolejnego etapu.

Konkursy dodatkowe wzbudziły emocje

W Maxxis Highest Air powtórzyła się historia z soboty. Tym razem to Kai Haase walczył w finale z Massimo Bianconcinim i podobnie jak dzień wcześniej rywalizacja zakończyła się na wysokości 9 metrów i zwycięzcą został Włoch. Z kolei w LifeProof Best Whip do końca wyłamywali swoje motocykle Pat Bowden i Marc Pinyol. Tym razem Pinyol musiał uznać wyższość Australijczyka, który wygrał pierwsze w tym sezonie trofeum w tej konkurencji.

Finał należał do trzech zawodników

Po sobotnim starciu, niedzielny finał był rozgrywką przede wszystkim pomiędzy Maikelem Melero, Danym Torresem i Liborem Podmolem. Dany Torres drugi wieczór z rzędu pokazał, że nie bez powodu jest jednym z najlepszych zawodników FMX ostatnich dziesięciu lat. Hiszpan wykonał między innymi: Egg Rolla, Paris Hilton Flipa, Oxecutioner Flipa, Double Grab Flipa, Lazy Boy Flipa i Flair. Dany był jedynym zawodnikiem, który wykorzystał wszystkie ustawione rampy i dostał maksimum za wykorzystanie toru. Jak wspomnieliśmy już wcześniej Libor Podmol postawił wszystko na jedną kartę. Głodny zwycięstwa Czech zaprezentował między innymi: Egg Rolla, Surfer Tsunami Flipa, Cliffhanger Flipa, California Roll i Volta. Ostatni na tor wyjechał Maikel Melero i to właśnie na nim spoczęła cała presja. Wydawać by się mogło, że po tylu zwycięstwach nic nie jest w stanie wytrącić z równowagi urzędującego Mistrza Świata. Tym razem jednak stało się inaczej. Po świetnym przejeździe Maikel zaliczył pusty najazd na quarter pipe’a i ostatni, podwójnie punktowany trick wykonał już po czasie. Kosztowało go to nie tylko zwycięstwo, ale także drugie miejsce. Maikel musiał zadowolić się najniższym stopniem podium, które gdyby nie wynik z kwalifikacji, utraciłby na rzecz Petra Pilata. Zwycięzcą w niedzielę w Berlinie został Libor Podmol, a drugie miejsce zajął Dany Torres.

Błąd Melero na rękę Podmolowi i Torresowi

Po trzech rundach na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej nadal pozostaje Maikel Melero, natomiast drugie miejsce zajmuje Libor Podmol tracąc tylko osiem punktów do lidera. Kolejna, czwarta runda Mistrzostw Świata, już 25 marca w TAURON Arenie Kraków, gdzie podczas Diverse NIGHT of the JUMPs zobaczymy nie tylko Mistrzostwa Świata FMX, ale także zawody Pucharu Świata Dirt MTB FMB World Tour.

Najlepsze tricki z niedzieli w Berlinie:

WYNIKI
Berlin 05.02.2017

 1. Libor Podmol 433
 2. Dany Torres 418
 3. Maikel Melero 401
 4. Petr Pilat 401
 5. Pat Bowden 370
 6. Leonardo Fini 350
 7. Brice Izzo 310
 8. Remi Bizouard 293
 9. Kai Haase 279
 10. Marc Pinyol 238
 11. David Rinaldo 220
 12. Filip Podmol 213

LifeProof Best Whip

 1. Pat Bowden
 2. Marc Pinyol

Maxxis Highest-Air

 1. Massimo Bianconcini 9,00 m.
 2. Kai Haase 9,00 m.
 3. Brice Izzo 8,00 m.

Więcej na: www.NIGHToftheJUMPs.com

źródło i zdjęcia: informacja prasowa

Partnerzy

facebook youtube