Międzynarodowa obsada na Mistrzostwa Europy w Supercrossie
10 listopada 2017
Triple Crown w Monster Energy Supercross od 2018 roku
12 listopada 2017
Pokaż wszystkie

Po trzech latach supercross powraca do Bercy

Do paryskiego Bercy powraca supercross. Po kilku latach przerwy i rywalizacji w Lille w przyszyły weekend wiele światowych sław zawita do stolicy Francji, gdzie stoczą bój o tytuł King of Bercy.

 

SX Bercy 2017

 

33 lata temu odbyła się pierwsza edycja Supercrossu w Bercy. Po wielu latach impreza przeniosła się do Lille. Teraz po zakończeniu przebudowy hali w Bercy, zawodnicy 18 i 19 listopada zawodnicy znowu w niej wystartują. Organizatorzy zapewniają, że trasa w wyremontowanej hali będzie takich samych rozmiarów jak podczas AMA Supercross.

 

Przez wiele lata Supercross w Bercy przyciągał największe nazwiska. Na maszynie startowej pojawiała się nie tylko czołówka zawodników z Europy, ale również i riderzy ze Stanów Zjednoczonych. Była to dla nich możliwość sprawdzenia się przez AMA Supercross, które startuje kilka tygodni później. Podczas tegorocznej edycji swój udział potwierdzili Marvin Musquin, który jest w doskonałej formie i dyspozycji. Francuscy kibice będą z pewnością go wspierać w rywalizacji z mocnym amerykańskim składem biorącym udział w tych zawodach. Stany Zjednoczone będą reprezentowane m.in. przez Zacha Osborna i Coly’ego Seely’ego.

 

 

 

 

Partnerzy

facebook youtube