Leatt Fusion 2.0 – ochraniacz karku dla najmłodszych
21 stycznia 2018
Premiera nowego formatu zawodów w Anaheim 2
21 stycznia 2018
Pokaż wszystkie

Polacy na mecie Rajdu Dakar 2018

W rywalizacji motocyklistów prezent lokalnym kibicom sprawił Kevin Benavides (Honda). Argentyńczyk wygrał ostatnią próbę, wyprzedzając o 54 sekundy Tobiego Price’a z Australii oraz o prawie 3 minuty Francuza Antoine’a Mèo (obaj KTM). Maciek Giemza z ORLEN Team uzyskał 22. czas odcinka specjalnego.
Zwycięzcą całego rajdu został Austriak Matthias Walkner (KTM), który rok temu był drugi. O ponad 17 minut wyprzedził Kevina Benavidesa, który uzyskał najlepszy wynik w historii argentyńskich startów na motocyklach. Trzeci był zwycięzca sprzed dwóch lat, wracający po kontuzji Toby Price, który stracił 23 minuty. Maciek Giemza skończył swój pierwszy Dakar na 24. miejscu, które jest naprawdę świetnym rezultatem jak na debiutanta i dobrze wróży startom w przyszłości tego zaledwie 22-letniego zawodnika.

 

Mamy upragnioną metę w Cordobie. Z jednej strony, jestem strasznie zmęczony, a mój organizm wyniszczony tysiącami kilometrów, a z drugiej szczęśliwy, że udało się dojechać i to z bardzo satysfakcjonującym wynikiem. Bardzo dużo się nauczyłem przez ostatnie dwa tygodnie i mam nadzieję, że te doświadczenia zaprocentują w nadchodzącym sezonie i w kolejnym rajdzie Dakar. – powiedział na mecie Maciek Giemza.

 

Maciek ukończył swój pierwszy Dakar na 24. pozycji, co jest naprawdę super wynikiem jak na debiutanta. Muszę go pochwalić za organizację, świetną współpracę, równą jazdę na wszystkich etapach oraz za to, że nie podejmował niepotrzebnego ryzyka. Celem było ukończenie rajdu i udało się to zrealizować. W nadchodzącym sezonie będziemy pracować nad szybkością tak, żeby w kolejnej edycji był w stanie na stałe zagościć w pierwszej dwudziestce. Cieszę się, że z Markiem Dąbrowskim udało nam się wychować kolejnego dakarowca w ORLEN Team, o którym na pewno jeszcze usłyszymy. – podsumował występ Giemzy wspierający go na rajdzie Jacek Czachor.

Wyniki Polaków na mecie Rajdu Dakar

 

24 MACIEJ GIEMZA 50H 07′ 11” + 07H 01′ 10”
55 PAWEL STASIACZEK 64H 17′ 33” + 21H 11′ 32”
57 MACIEJ BERDYSZ 64H 35′ 16” + 21H 29′ 15”

 

 

 

źródło: ORLEN Team

Partnerzy

facebook youtube