Kociewski Rajd Enduro już 16 września w Decznie
8 sierpnia 2017
piątek
Zobaczcie w świetnym video jak trenuje Kuba Piątek
9 sierpnia 2017
Pokaż wszystkie

Polacy wystartowali w Mistrzostwach Europy Enduro w Burg

enduro

enduro

W dniach 5-6 sierpnia na niemieckim poligonie w okolicach Burg odbyła się trzecia runda Mistrzostw Europy Enduro. Na trasie liczącej ponad 222 km wystąpili również Reprezentanci Polski.

 

Najlepszy wśród Polaków Sebastian Krywult, startujący w klasie Veteran w Burg niestety po znakomitym pierwszym dniu, w którym zajął 3 miejsce, w drugim dniu zawodów musiał rywalizować nie tylko z innymi zawodnikami, ale również z problemami technicznymi swojego motocykla. W rezultacie na linii mety zameldował się dopiero 9 (7. był Robert Frydrych). Mimo utrudnień Krywult po 3. rundach w ogólnej klasyfikacji znajduje się na znakomitym 2. miejscu.

 

Z dobrej strony pokazał się również Adam Tomiczek, startujący w klasie Junior E2/3. W pierwszym dniu zajął 5. miejsce, kolejnego dnia był 7. Po 3 rundach w ogólnej klasyfikacji punktowej zajmuje wysokie 6 miejsce. Przypomnijmy, że zawodnik nie startował w drugiej rundzie ME w estońskim Paikuse.

 

Na torze wystąpiły również Polki w składzie: Patrycja Komko, Agnieszka Smolińska oraz Joanna Modrzewska. Najlepsza nasza reprezentantka Patrycja Komko w ogólnej klasyfikacji zawodniczek z 8 punktami znajduje się na 14 miejscu. Był to drugi start dla naszych reprezentantek, nie startowały w pierwszej rundzie w Portugalii.

 

Wśród Polaków na torze rywalizowali również w klasach: Junior U20 – Aleksander Bracik (RET:21), Junior E1 – Kamil Szuta (9:9) i Dawid Mordasiewicz (16:14), Senior E1 – Jakub Kucharski (12:RET).

 

Ostatnia 4. runda ME Enduro odbędzie się dopiero po przerwie wakacyjnej, w dniach 13-15 października w miejscowości Gelnica na Słowacji, na trasach sześciodniówki z 2015 roku.

Partnerzy

facebook youtube