Sample Image
XVII Piknik Cross Country Siedlęcin
15 września 2008

Łukasz Lonka trzeci w Europie!

Po pięknej walce w Danii podczas ostatniej rundy w Svendborgu Łukasz Lonka zajął dwa razy 5. miejsce, co w klasyfikacji generalnej dało mu tytuł drugiego vice mistrza Europy. Jest to najlepszy wynik polskiego zawodnika od wielu lat.

Przed ostatnimi zawodami Łukasz zajmował 4. pozycję w klasyfikacji sezonu, tracąc 6 punktów do Estończyka Ardo Kaurita. Nasz największy motocrossowy talent przez cały weekend jechał bardzo ostrożnie i rozważnie, na treningach notując czasy w drugiej dziesiątce. Kwalifikacje ukończył na 13. pozycji. Ale gdy w grę wchodziło zdobywanie punktów, Łukasz dał z siebie wszystko. W obydwu wyścigach zajął 5. miejsce, kontrolując sytuację i pozostawiając w tyle swojego największego konkurenta. Ardo Kaurit przyjechał w pierwszym wyścigu 10., a w drugim 9. Ostatnia rundę wygrał Łotysz Davis Ivanovs przed dwoma Duńczykami: Kasperem Lynggaardem i Mathiasem Hall Kellerem. W imprezie wystartowali również dwaj reprezentanci lubelskiego Klubu Motorowego Cross –  Jakub Piątek i Filip Więckowski. Młodzi zawodnicy w klasyfikacji zawodów zajęli odpowiednio 26. i 32. miejsce.

Mistrzem Europy Juniorów został Estończyk Kristjan Ratsep. Drugie miejsce zajął Hiszpanowi Antonio Jose Ortuno Rubio. Trzecie miejsce i tytuł drugiego wicemistrza Europy przypadł Łukaszowi Lonce.

Jednocześnie z klasą EMX 2 Junior rozegrano ostatnią rundę klasy Open. Nasz jedyny reprezentant w tej klasie, Arkadiusz Mańk zajął w klasyfikacji zawodów niezłe 7. miejsce. W obydwu wyścigach minął linię mety na 8. pozycji.

Tytuł mistrza Europy w klasie Open zdobył reprezentant Czech, Petr Bartos. Arek Mańk, startujący w wybranych rundach cyklu, został sklasyfikowany na 10. pozycji.

Wyniki są dostępne na stronach: motoresults.pl.