Puchar Polski w Sobieńczycach na torze Speed Star
24 kwietnia 2018
Majówka na torze MX Barbara w Suchodole
26 kwietnia 2018
Pokaż wszystkie

Od ostatniej edycji Red Bull X-Fighters, która odbyła się 7 lipca 2017 w Madrycie, organizatorzy nie dawali jasnych informacji, jakie będą dalsze losy tego formatu. Formatu, który w ostatnich latach stał się jednorundową rozgrywką w stolicy Hiszpanii. W zeszłym tygodniu doczekaliśmy się oficjalnego komunikatu, że Red Bull X-Fighters „robi przerwę”, aby powrócić silniejszym. Konkretnych powodów nie podano, a treść opublikowanego oświadczenia możecie przeczytać poniżej. Czy rzeczywiście będzie to tylko rok przerwy, czy w zeszłym roku pożegnaliśmy legendarne wydarzenie na zawsze? Czas pokaże.

Red Bull X-Fighters zawieszone!

„Wydaje się jakby to było wczoraj, kiedy wkroczyliśmy w XXI wiek i tchnęliśmy nowe życie w sporty motorowe dzięki pierwszej odsłonie Red Bull X-Fighters. Arena do walk z bykami w Walencji była gospodarzem tego pierwszego wydarzenia, które przerosło wszelkie oczekiwania i stało się z biegiem lat najważniejszymi zawodami FMX na świecie. Tymi jednymi zawodami, które zawodnicy i fani, dzięki ich nieocenionemu wkładowi, przekształcili w wydarzenie roku.

Jesteśmy Wam za to ogromnie wdzięczni. Rok po roku zaufanie, jakim nas obdarzyliście, pomogło nam ulepszyć każdy aspekt Red Bull X-Fighters, a ponieważ nie zasługujecie na mniej, wierzymy, że nadszedł czas na przerwę w tej przygodzie, która nazywa się Red Bull X-Fighters.

W 2018 roku odpoczniemy, aby móc wrócić z nową energią. Tak jak zawodnicy udają się do tuneli Las Ventas, aby zyskać więcej impulsu i motywacji do kolejnego skoku, tak i my – cofniemy się o krok, mając na celu ponowne zwrócenie się w stronę rampy z naszymi najlepszymi trickami w zanadrzu.

Nadal chcemy oferować Wam jak najlepsze i najbardziej nowatorskie FMX’owe show, dostarczać niezapomnianych wrażeń tysiącom ludzi, którzy, w taki czy inny sposób, są częścią tego co znamy jako Red Bull X-Fighters. Nie zasługujecie na mniej.

Do zobaczenia wkrótce!”

oprac. Ruda
zdjęcia: Red Bull

Partnerzy

facebook youtube