Joanna Miller
Tomek Wysocki i Joanna Miller na Mistrzostwach Świata
17 kwietnia 2017
Valkenswaard
Polacy na starcie Mistrzostw Europy w Valkenswaard
19 kwietnia 2017
Pokaż wszystkie

Ruszają Mistrzostwa Polski w Cross Country 2017

Cross Country

Cross Country

Kwietniowa pogoda lubi płatać figle. Czy w sobotę zawodnicy ścigać się będą po piasku czy po śniegu? Tego nie możemy być pewni, ale gwarantujemy, że kibice będą mieli naprawdę ciekawe widowisko, zaś motocykliści i quadowcy – dobrze przygotowaną, różnorodną trasę. Przypominamy też, że w zawodach startować mogą amatorzy bez licencji!

 

Ruszają Mistrzostwa Polski w Cross Country 2017

Rozgrywany w dniach 22 i 23 kwietnia na poligonie w Żaganiu rajd otwiera tegoroczny cykl rozgrywek w ramach Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country motocykli i quadów. Na zawodników czeka licząca około 10 km terenowa pętla, poprowadzona m.in. po poligonowych piaskach. Duża szerokość wytyczonej trasy umożliwia dość swobodne wyprzedzanie. Start równoległy (jednocześnie na trasę rusza po kilkunastu „jeźdźców”) uatrakcyjnia widowisko.

 
Każdy zawodnik rywalizuje przez 1,5 godz. w sobotę oraz 1,5 godz. w niedzielę – w tym czasie starają się oni pokonać jak najwięcej pętli toru. Kierowcy podzieleni są na trzy grupy – dwie motocyklowe i jedną dla quadowców. Rywalizacja trwa w sobotę od 10:30 do 16:00, zaś w niedzielę – od 9:00 do 14:30. Podczas dwóch dni imprezy organizatorzy spodziewają się na starcie ponad 100 zawodników.
Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Cross Country organizowane są w ramach obchodów Święta 34. Brygady Kawalerii Pancernej. Wjazd na teren poligonu: od ulicy Żarskiej, z drogi krajowej 12.

Partnerzy

facebook youtube