Diverse NIGHT of the JUMPs: wielkie emocje gwarantowane!
1 marca 2018
Taddy Błażusiak wygrywa rundę SuperEnduro w Bilbao
4 marca 2018
Pokaż wszystkie

Ruszają Mistrzostwa Świata w Motocrossie 2018

 

Już w ten weekend rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Motocrossie. Tym razem zainauguruje je runda w Argentynie na torze w Neuquen. Jesteście ciekawie kto będzie liczył się w tegorocznej rywalizacji? Czy Antonio Cairoli zdobędzie 10 tytuł Mistrza Świata? Kto będzie grał pierwsze skrzypce w MX2? Już wkrótce się dowiemy!

Mistrzostwa Świata w Motocrossie w klasie MXGP

 

MXGP po raz pierwszy pojawiło się na torze Neuquen w Argentynie w 2015 roku. Wtedy zwyciężył Max Nagl, który teraz zmienił zespół i w tym sezonie wystartuje w barwach TM Racing Factory. Dwa następne Grand Prix w Argentynie wygrywał Tim Gajser z HRC, ale teraz Słoweńca wyeliminowała kontuzja i nie będzie mógł rywalizować w ten weekend.

Listę pretendentów do zwycięstwa w 2018 roku z pewnością otwiera dwójka riderów z Red Bull KTM Factory Racing. Mowa oczywiście o Antonio Cairolim i Jeffrey’u Herlingsie. Włoch zaliczył bardzo dobry początek sezonu i wygląda na doskonale przygotowanego do walki o 10 tytuł Mistrza Świata w karierze, co pozwoliłoby mu wyrównać rekord Stefana Evertsa. Natomiast Herlings już w kilkukrotnie udowodnił, że jeżeli jest w pełni sił, to może spokojnie włączyć się do walki o tytuł w MXGP

 

Z pewnością warto przyjrzeć się Romainowi Febvre – Mistrzowi Świata z 2015 roku, który teraz będzie miał do dyspozycji odnowioną Yamahę YZ450F. Zeszły rok dla Francuza nie należał do najbardziej udanych. Można spodziewać się, że teraz będzie chciał wziąć rewanż i wrócić na szczyt. Drugim zawodnikiem w zespole Monster Energy Yamaha Factory Racing jest Jeremy Van Horebeek, który w 2017 roku zajął w Argentynie 2 miejsce.

 

Równie ciekawie wygląda Gautier Paulin, który będzie reprezentować Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing. Francuz jest doświadczonym i jeżdżącym równo zawodnikiem. Pozwoliło mu to na zakończenie 2017 rok na 3 miejscu i zwycięstwie w MXGP Europy.

 

Nie można także zapominać o innych zawodnikach Max Anstie, Evgeny Bobryshev, Clement Desalle czy Julien Lieber.

Mistrzostwa Świata w Motocrossie MX2

 

Nie mniej ciekawie zapowiada się rywalizacja w klasie MX2. Tak jak w MXGP wydaje się, że największymi faworytami będą zawodnicy Red Bull KTM Factory Racing Pauls Jonass oraz Jorge Prado. Walkę z nimi z pewnością będzie chciał nawiązać Thomas Kjer Olsen oraz Thomas Covington z Rockstar Energy Husqvarna Factory. Do gry będą także chcieli się włączyć Calvin Vlaanderen z HRC MX2, były mistrz w klasie EMX125 oraz mistrz świata juniorów Jago Geerts czy Hunter Lawrens z Team 114. Co by nie mówić zapowiada się bardzo ciekawy sezon Mistrzostw Świata w Motocrossie.

 

Partnerzy

facebook youtube