Najlepsze momenty z Rajdu Dakar 2018
22 stycznia 2018
Kto wystartuje na inauguracji MXGP w Argentynie?
24 stycznia 2018
Pokaż wszystkie

Skutery, przerobione crossówki i… Harleye, czyli zimowe X Games 2018

Do tegorocznej odsłony zimowej olimpiady sportów akcji pozostały już tylko dwa dni. W czwartek, 25 stycznia, najlepsi zawodnicy na skuterach śnieżnych i zmodyfikowanych motocyklach rozpoczną batalię o medale w Aspen. Poniżej znajdziecie kto i w jakich dyscyplinach zmierzy się na Buttermilk Mountain w Kolorado.

Już pierwszego dnia zawodnicy na skuterach powalczą w Speed&Style. Konkurencja, która była nieobecna od 2015, powraca do harmonogramu i mamy nadzieję, że jak zawsze dostarczy mocnej dawki emocji.

Speed&Style lista startowa:

Cory Davis
Willie Elam
Heath Frisby
Levi LaVallee
Joe Parsons
Josh Penner
Brett Turcotte.

W piątek, również na skuterach, riderzy powalczą w kategorii Freestyle. Kto tym razem zgarnie złoto? Czy Joe Parsons obroni złoto zdobyte przed rokiem? A może będzie to czterokrotny złoty medalista – Daniel Bodin? Czy powracający do rywalizacji Justin Hoyer? Bez dorobku medalowego, ale za to zawodnik, któremu freestyle na skuterach wiele zawdzięcza? Zobaczymy już w piątek.

Freestyle – lista startowa:

Daniel Bodin
Willie Elam
Heath Frisby
Justin Hoyer
Rasmus Johansson
Levi LaVallee
Joe Parsons
Brett Turcotte.

W sobotę zmierzą się zawodnicy startujący w SnowBike Crossie. Wyścigi na zmodyfikowanych motocyklach miały swój debiut w zeszłym roku i trzeba przyznać, że ten rodzaj pojazdu zyskuje coraz bardziej na popularności. Przypomnijmy, że motocykle w miejsce zdemontowanych kół mają – z przodu płozę, a z tyłu gąsienicę jak skuter śnieżny. Ciekawostką jest to, że na starcie zobaczymy Ryana Villopoto, natomiast zabraknie srebrnego medalisty z zeszłego roku Coltona Haakera.

SnowBike Cross lista startowa:

Nathan Bles
Yanick Boucher
Mat Cox
Seth Fischer
Nolan Heppner
Josh Hill
Axell Hodges
Brock Hoyer
Dean Hunt
Jimmy Jarrett
Kody Kamm
Austen Madison
Cody Matechuk
Darrin Mees
Mick Olson
Jake Scott
William Van Hook
Ryan Villopoto
Keaton Ward
Mark Wilson

W ostatni dzień zmagań powalczą zawodnicy w Best Trick. Nie będzie to jednak zwykły Best Trick, jaki znamy z zimowych X Games. Tym razem riderzy powalczą na SnowBike’ach, a na liście startowej nie brakuje nazwisk dobrze znanych z rozgrywek FMX. W tym nazwisk, które jeszcze kilka lat temu nie wiedziały, jak na żywo wygląda prawdziwa zima 😉 Jak pójdzie im konkurencja na „śnieżnych” potworach? Przekonamy się o tym już w niedzielę.

SnowBike Best Trick lista startowa:

Rob Adelberg
Heath Frisby
Robert Haslam
Ethan Roberts
Keith Sayers
Jackson Strong
Brett Turcotte
Brody Wilson.

Wśród dyscyplin pojawi się w tym roku także Harley-Davidson Snow Hill Climb. Zerknijcie poniżej, jak przerobiono legendarny motocykl do tego celu.

Gdybyście przypadkiem nie mogli spać po nocach i chcieli śledzić na żywo zmagania w Aspen, możecie to zrobić za pośrednictwem PLAYERA

Ruda
zdjęcie: ESPN

Partnerzy

facebook youtube