Sobota na Hungarian Baja: Tomiczek liderem, Giemza trzeci
11 sierpnia 2019
Roczen i Ferrandis wygrywają w Unadilla
12 sierpnia 2019

Sukces motocyklistów ORLEN Team na Hungarian Baja

Motocykliści ORLEN Team zdominowali tegoroczne podium Hungarian Baja. Adam Tomiczek wygrał rajd, a Maciej Giemza zajął 3. miejsce.

Motocykliści ORLEN Team stratowali w węgierskim rajdzie po raz pierwszy. Adam Tomiczek wygrał trzy z czterech odcinków specjalnych i tylko raz dał się pokonać Stefanowi Svitko, który zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratę 2.37 min. Równą formę na szybkiej, kamienistej trasie utrzymywał Maciej Giemza. Zawodnik ORLEN Team w każdym z oesów osiągnął 3. czas.

Dziś przejechaliśmy dwa odcinki po 82 km. Po wczorajszym dniu miałem tylko 30 s przewagi nad Stefanem Svitko. Dziś zaliczyłem dwa równe przejazdy, oba odcinki udało mi się wygrać i całe zawody kończę na pierwszym miejscu z przewagą ponad 2 min. Rajd był bardzo szybki z wymagającą trasą. Cały czas jechaliśmy po samochodach, więc z pętli na pętlę przybywało wystających kamieni, ale trzymałem dobre tempo i bardzo się cieszę z wyniku – powiedział Adam Tomiczek.

Motocykliści ORLEN Team znaleźli się także na czele klasyfikacji juniorów Hungarian Baja, zajmując dwie pierwsze pozycje.

– Bardzo się cieszę, że zakończyłem rywalizację na podium. Byłem tu po raz pierwszy i rajd mi się podobał, mimo że musieliśmy długo czekać na swoje przejazdy. Dobrze mi się jechało, motocykl spisywał się świetnie, a zespół wykonał swoją pracę bez zarzutu. Ominęły mnie problemy i oceniam ten start, jako bardzo udany – podsumował rajd Maciej Giemza.

Hungarian Baja: klasyfikacja końcowa motocyklistów: