Konkura Rafała Sonika
12 maja 2014
motocross olsztyn
Mistrzostwa Polski Kobiet MX w Olsztynie 2014
13 maja 2014
Pokaż wszystkie

Tadek Błażusiak – legenda Erzberg Rodeo- Video

Polak pięciokrotnie triumfował w morderczym wyścigu. Zobacz niezwykłą historię jego startów. Erzberg Rodeo to bez wątpienia jeden z najcięższych rajdów na świecie. Hardkorową kopalnię w Austrii, co roku jest w stanie pokonać zaledwie kilku zawodników. Jest jednak jeden człowiek na tej planecie, dla którego wydaje się to być chlebem powszednim. Mowa oczywiście o naszym najlepszym offroadowym riderze – Tadeuszu Błażusiaku.

 

Nikomu jeszcze nie znany w świecie enduro, Taddy pojawił się w Eisenerz w 2007 roku, gdy organizatorzy nawet nie potrafili dobrze wymówić jego nazwiska. Błażusiak został zauważony podczas pierwszego Endurocrossowego testu, w którym startował na swoim motocyklu trialowym. W wyścigu głównym, Tadek wystartował na pożyczonym motocyklu prasowym KTM i… po prostu wygrał. Nikt nie był w stanie uwierzyć, że debiutant jest w stanie zwyciężyć najtrudniejszy rajd świata i to na maszynie, której dosiadał pierwszy raz, a jednak nasz rodak tego dokonał.

Od tamtej pory życie Polaka całkowicie się zmieniło – podpisał kontrakt z marką KTM i jeszcze czterokrotnie był najlepszy w Erzberg Rodeo, stając się żywą legendą offroadu. Taddy zdradził nam już, że w tym roku niestety nie wystartuje w Austrii, ze względu na udział w ekstremalnych igrzyskach X-Games. Mamy nadzieję, że wróci tam za rok i jeszcze raz udowodni, kto jest królem extreme enduro.

FILM: www.redbull.pl

Źródło: www.redbull.pl

Partnerzy

facebook youtube