Przed nami IV runda Mistrzostw Strefy Polski Południowej
4 lipca 2018
Planowany kalendarz MXGP na przyszły rok
6 lipca 2018
Pokaż wszystkie

No tak. Prędzej, czy później musiało do tego dojść, w wykonaniu jednego z zawodników FMX. Gdzieś tam głęboko pod skórą byliśmy pewni, że to nieuniknione, i że albo będzie to Robbie Maddison, albo któryś z zawodników aktualnie występujących z  Nitro Circus.  I… dlaczego nie dziwi nas fakt, że to właśnie sam Travis Pastrana planuje powtórzyć rekordy Evela Knievela? Już w ten weekend.

Evel Live, to bezprecedensowe trzygodzinne wydarzenie, które odbędzie się w 9 lipca, o godz. o 2 w nocy naszego czasu transmitowane na żywo na kanale History, wyprodukowane we współpracy z Nitro Circus. Travis Pastrana, składając hołd Evelowi Knievelowi, będzie próbował pobić jego trzy najbardziej kultowe skoki.

Pierwszym z nich będzie skok nad zmiażdżonymi samochodami (50 do pobicia), Travis planuje przelecieć ponad 44 metry. Drugim skok, w którym Evel skoczył nad 14 autobusami, Travis planuje 16. Finałowym skokiem będzie ten, który Evela o mały włos, a kosztowałby życie – słynny skok nad fontanną w hotelu Caesars Palace.

Podnosząc stawkę jeszcze bardziej, Travis spróbuje tych skoków na motocyklu V-Twin podobnym do tego, z którego korzystał Evel. Będzie skakał na współczesnej wersji motocykla do wyścigów płaskich Indian Scout FTR750.

Jeśli ta sztuka się uda, Travis będzie pierwszą na świecie osobą, która wykona wszystkie trzy skoki w zaledwie trzy godziny na motocyklu podobnym do tego, na którym skakał Evel Knievel.

Nam pozostaje trzymać kciuki i czekać na relacje live i video w mediach społecznościowych, ponieważ kanał History, który możemy odbierać w Polsce, z tego co widać aktualnie w programie TV nie planuje transmisji live. Cóż, wielka szkoda.

Kilka słów o tym, czego podejmuje się Travis poniżej

Oraz kilka słów od samego sprawcy zamieszania

zdjęcia: Nitro Circus
dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube