Tylko dwa tygodnie do startu MSPZ
7 kwietnia 2018
Bardzo błotniste Monster Energy Supercross
8 kwietnia 2018
Pokaż wszystkie

W ten weekend MXGP na jednym z najpiękniejszych torów

Mistrzostwa Świata w Motocrossie dojechały do Włoch, gdzie w ten weekend odbędzie się MXGP Trentino na zjawiskowym torze Pietramurata. Gości on zawodników już od kilku lat i za każdym razem jest on świadkiem zaciętej rywalizacji wraz z tysiącami włoskich kibiców, którzy licznie przybywają dopingować swoich idoli. Wraz z mężczyznami wystartują Mistrzostwa Świata Kobiet w Motocrossie, w których jeździe Joanna Miller oraz zawodnicy EMX125 z Konradem Dąbrowskim.

 

 

W klasie MXGP Jeffrey Herlings z Red Bull KTM Factory Racing będzie chciał pokazać, że jest w stanie powalczyć ze swoim kolegą z zespołu – Antonio Cairolim – na torze o twardej nawierzchni i przed jego publicznością. Włoch przez pięć lat trzykrotnie zwyciężał w Trentino. Takim samym rezultatem może pochwalić się Holender tylko w klasie MX2.

 

Trzeci w klasyfikacji generalnej tegorocznych mistrzostw w klasie MXGP jest Clement Desalle z Kawasaki Racing Team. Belg jedzie pewnie i równo, ale ma tylko pięć punktów przewagi nam Romainem Febvre z Monster Energy Yamaha Factory oraz Gautier Paulinem z Rockstar Energy Husqvarna.

 

Nie wolno także zapominać o Timie Gajserze z zespołu HRC. Słoweniec miał nienajlepszy początek sezonu ze względu na kontuzję, ale teraz po powrocie do zdrowia, znowu można zobaczyć go w Mistrzostwach Świata. Co ważne w ten weekend będzie dopingować wielu rodaków. MXGP w Trentino jest najbliżej położoną Słowenii rundą Mistrzostw Świata.

 

Klasyfikacja Mistrzostw Świata Top 10 MXGP: 1. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 141 punktów; 2. Jeffrey Herlings (NED, KTM), 141 p.; 3. Clement Desalle (BEL, KAW), 103 p.; 4. Romain Febvre (FRA, YAM), 101 p.; 5. Gautier Paulin (FRA, HUS), 98 p.; 6. Glenn Coldenhoff (NED, KTM), 79 p.; 7. Jeremy Van Horebeek (BEL, YAM), 78 p.; 8. Maximilian Nagl (GER, TM), 60 p.; 9. Jeremy Seewer (SUI, YAM), 59 p.; 10. Julien Lieber (BEL, KAW), 54 p.

 

W MX2 niepokonany pozostaje Pauls Jonass z Red Bull KTM Factory Racing, ale jego partner z zespołu Jorge Prado, coraz mocniej zaczyna go naciskać i chciałby wkrótce sięgnąć po pierwsze zwycięstwo w 2018 roku. Szczególnie że rok wcześniej młody Hiszpan wygrał w Trentino swoje pierwsze GP.

Do walki o zwycięstwo chcieliby się także włączyć Darian Sanayei z BIKE IT DRT oraz Thomas Kjer Olsen z Rockstar Energy Husqvarna. Olsen stara się nie tracić z zasięgu wzroku liderów. Sanayei prezentuje bardzo dobrą szybkość, ale jego szansę na nawiązanie rywalizacji ciągle przekreślają problemy z motocyklem.

Na pierwsze zwycięstwo w sezonie czeka również Hunter Lawrence z Honda 114 Motorsports oraz Conrad Mewse z Hitachi KTM UK oraz Ben Watson z Yamaha Yamalube Racing Team MX2.

 

Klasyfikacja Mistrzostw Świata Top 10 MX2: MX2 Championship Top Ten: 1. Pauls Jonass (LAT, KTM), 150 punktów; 2. Thomas Kjer Olsen (DEN, HUS), 120 p.; 3. Jorge Prado (ESP, KTM), 105 p.; 4. Hunter Lawrence (AUS, HON), 99 p.; 5. Conrad Mewse (GBR, KTM), 81 p.; 6. Ben Watson (GBR, YAM), 81 p.; 7. Jed Beaton (AUS, KAW), 72 p.; 8. Darian Sanayei (USA, KAW), 68 p.; 9. Calvin Vlaanderen (RSA, HON), 63 p.; 10. Vsevolod Brylyakov (RUS, YAM), 54 p.

 

 

 

 

 

 

Partnerzy

facebook youtube