oszczędzić energię
4 porady jak oszczędzić energię na torze
25 lipca 2017
Zapraszamy na Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej do Wschowy
26 lipca 2017
Pokaż wszystkie
MX Chaos pierwszy polski film o motocrossie

MX Chaos pierwszy polski film o motocrossie

Poza Freestyle’m na pierwszej edycji X Games w Minneapolis rozegrano także Step Up, Best Whip, Best Trick oraz Quarterpipe High Air. Bank Stadium, który gościł najlepszych zawodników sportów akcji, po wielu latach wreszcie był w stanie pomieścić pod jednym dachem wszystkie dyscypliny, w tym te spod znaku MotoX. Sprawdźcie najlepsze video z tych konkursów.

W skoku wzwyż wygrał Jarryd McNeil, który pokonał poprzeczkę ustawioną na wysokości 13,41 m. (44 stopy), drugie miejsce zajął Bryce Hudson z wynikiem 13,11 m. (43 stopy) a brąz zdobyło aż trzech zawodników: Ronnie Renner, Massimo Bianconcini i Libor Podmol z rezultatem 11,89 m. (39 stóp).

Best Whip ponownie był sędziowany głosami fanów. Rokrocznie jest to konkurs i wyniki, które budzą największe kontrowersje. Tym razem 44% głosów otrzymał Destin Cantrell, 25% Jarryd McNeil, a 17% Tyler Bereman.

W konkursie Best Trick triumfował Levi Sherwood z Nac to One-hander Double Backflip (video), drugie miejsce zajął Jackson Strong z Double Backflipem na transferze z quarterpipe’a (video), a trzecie Clinton Moore.

Ostatnimi zawodami spod znaku MotoX był Quarterpipe High Air. Nowa dyscyplina, którą za pasjonującą, podobnie jak NASCAR, mogą uznać chyba tylko Amerykanie. Wielka szkoda, że Speed&Style zniknęło z harmonogramu, ponieważ dostarczało o wiele więcej emocji.

Złoto Colby Raha

Srebro Tyler Bereman

Brąz Brian McCarty

Najlepsze momenty z wybranych dyscyplin motocyklowych możecie znaleźć w video poniżej.

Ruda
zdjęcie: ESPN

Partnerzy

facebook youtube