MXGP w czeskim Loket – video
23 lipca 2018
Adam Enticknap i jego My bikes too lit!
24 lipca 2018
Pokaż wszystkie

W piątkowy wieczór w Minneapolis odbyły sie dwie dyscypliny spod znaku Motox – Quarterpipe i Freestyle. Na starcie stanęło w sumie piętnastu zawodników, ale w obu dyscyplinach były tylko trzy krążki do zdobycia. W Quarterpipe zwyciężył Axel Hodges, natomiast w konkursie Freestyle triumfował Tom Pages. Sprawdźcie poniżej relację video i zobaczcie co działo się w US Bank Stadium.

W konkurencji Quarterpipe ostateczna rozgrywka miała miejsce pomiędzy Colbym Raha i wspomnianym wcześniej Axelem Hodgesem. I właśnie ta dwójka zajęła dwa stopnie podium. Jako trzeci dołączył do nich Tyler Bereman.

Brązowy skok Beremana

Srebrny skok Rahy

Złoty skok Hodgesa

Cała konkurencja

WYNIKI QUARTERPIPE

1. Axel Hodges 10,45 m
2. Colby Raha 10,12 m
3. Tyler Bereman 9,11 m
4. Elijah Aldoff 8,38 m
5. Jarryd McNeil 8,32 m
6. Kris Foster 8,08 m
7. Josh Hill 5,12 m

W konkurencji Freestyle po pierwszym przejeździe w fotelu lidera zasiadł Jackson Strong. Drugi był Rob Adelberg, a trzeci Josh Sheehan. Tom Pages dopiero w drugim przejeździe pokazał pełnię swoich możliwości i zdetronizował Jacko zdobywając złoto. Strong musiał zadowolić się srebrem, a Adelberg uzupełnił podium zdobywając brązowy medal.

Rob w swoim przejeździe zaprezentował dobrze wszystkim znane swoje sztandarowe tricki jak: California Roll, Indy to Heelclicker Flip, czy potężny Ruler Flip, ale zaskoczył wszystkich dodając przysłowiowa kropkę nad „i” wykonując, rzadko widywanego w konkursach, Frontflipa. Ten trick zdecydowanie dostarczył Australijczykowi najwięcej punktów.

Video z przejazdu Roba

Jackson Strong najwięcej punktów zgarnął w swoim pierwszym przejeździe. Jacko przyzwyczaił nas raczej do tego, że bryluje w konkursach Best Trick, natomiast w działce pod tytułem Freestyle idzie mu raczej średnio. Nie tym razem. W jego przejeździe widać było, że Strong mocno trenował, aby tym razem przejazd miał „ręce i nogi”. Dość powiedzieć, że w jego przejeździe znalazły sie między innymi takie tricki jak: Frotnflip, z którego jest wszystkim świetnie znany, podwójny Backflip, czy Frontflip One Hand.

Przejazd Jacksona

Tom Pages, który zaliczył słaby pierwszy przejazd, zaczął drugi od Podwójnego Backflipa No Handera. Grubo, a później było jeszcze lepiej. Volt, Bike Flip, oraz Alley-Oop Flair.

Fantastyczny przejazd Toma

Pełen konkurs

WYNIKI FREESTYLE

1. Tom Pages 92,33
2. Jackson Strong 90,00
3. Rob Adelberg 88,66
4. Josh Sheehan 88,33
5. Harry Bink 86,66
6. Taka Higashino 86,33
7. Luc Ackermann 84,33
8. Adam Jones 84,00

zdjęcia: ESPN
dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube