Dobry występ Polaków na Mistrzostwach Europy w Loket
26 lipca 2018
Wysocki pauzuje przez kontuzję nadgarstka
27 lipca 2018
Pokaż wszystkie

X Games: Strong ze złotem w Best Trick

Po zdobyciu srebra w konkursie Freestyle, Jackson Strong dołożył do niego drugi, tym razem złoty, krążek w konkurencji Best Trick.  Rozgrywana jako ostatnia z cyklu zmagań MotoX pozwoliła riderom na wyciągnięcie z rękawa największych asów. I w tym miejscu trzeba przyznać, że tricki, które zaprezentowali zawodnicy jeżą włos na głowie, no ale cóż – tak właśnie w tej chwili wygląda Freestyle. A my? Bardzo to lubimy!

Ale od początku. W konkursie wystartowało ośmiu zawodników, każdy z nich miał dwie próby, a liczyła się oczywiście ta lepsza. Lista startowa Best Trick różniła się od listy Freestyle tyko jednym nazwiskiem – w konkursie nie startował Adam Jones, widzowie mogli zamiast niego zobaczyć Libora Podmola.

Podczas konkursu widzowie mogli zobaczyć Frontflipy, Frontflipy No Hands, Podwójne Flipy, Podwójne Flipy No Hands, czy Surfer Tsunami Flipy. Aczkolwiek tricki sprawiły, że konkurs w porównaniu do lat wcześniejszych, był starciem tytanów, tak werdykt – to chyba już tradycja na X Games, budzi nasze wątpliwości. Mimo tego, że wiemy, że podwójny flip obarczony jest bardzo wysokim ryzykiem, to pytanie – czy Fronflip nie jest? Poza tym ile razy już wiedzieliśmy podwójnego flipa? Wystarczająco wiele razy, naszym skromnym zdaniem. A w założeniu w tym konkursie chodzi o innowację. Zresztą…

sami zobaczcie

zdjęcie: ESPN
dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube