X Games Sydney: Pages ze złotem w konkursie Freestyle + video
23 października 2018
Gladiator Games już w kolejny weekend
25 października 2018
Pokaż wszystkie

W minioną niedzielę, podczas trzeciego dnia zmagań w Sydney, odbyły się dwie konkurencje motocyklowe: Best Whip i Best Trick. Obie są bardzo widowiskowe i zawsze cieszą się zainteresowaniem widzów. Pomimo wielu znamienitych nazwisk na listach startowych obu konkursów, można powiedzieć, że gospodarze się obronili – dwa złota dla Australii.

W finale konkursu Best Whip wśród sześciu zakwalifikowanych znalazło się aż pięciu Australijczyków. Pięciu Australijczyków i… Axell Hodges. To dość wymowny rezultat. Nie od dziś wiadomo, że zawodnicy z Antypodów świetnie sobie radzą na motocyklach, jednak taki skład finału przerósł chyba oczekiwania wszystkich. Jak wyglądał konkurs możecie zobaczyć poniżej.

Konkurs Best Whip

Best Whip wyniki
 1. Jarryd McNeil
 2. Corey Creed
 3. Axell Hodges
 4. Josh Sheehan
 5. Lance Russell
 6. Steve Mini

W konkurencji Best Trick skład był nieco bardziej urozmaicony, choć również i tu reprezentacja gospodarzy była liczna i mocna. Finałową batalię stoczyli ze sobą Rob Adelberg, Tom Pages i Josh Sheehan, i to właśnie oni, podobnie jak w konkursie Freestyle stanęli na podium, tylko w nieco innej kolejności. Podwójny Backflip No Hands? Frontlip? Frotnflip No Hands? To dla tych gości betka. Zresztą zobaczcie sami.

Złoty trick Roba Adelberga

Srebrny trick Toma Pages

Brązowy trick Josha Sheehana

Wyniki Best Trick
 1. Rob Adelberg 94,66
 2. Tom Pages 91,66
 3. Josh Sheehan 90,66
 4. Clinton Moore 88,66
 5. Taka Higashino 87,00
 6. Libor Podmol 82,33

zdjęcie: Headstrong Films
dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube