Pierwszy odcinek MX World od Red Bulla
23 października 2018
X Games Sydney: dwa złota dla Australii + video
24 października 2018
Pokaż wszystkie

X Games Sydney: Pages ze złotem w konkursie Freestyle + video

W miniony weekend w Sydney odbyła się pierwsza australijska odsłona X Games. Na listach startowych widniało sporo mocnych nazwisk, silną reprezentację tym razem mieli także i gospodarze. Jednak już w konkurencji Freestyle po raz kolejny, jeden zawodnik udowodnił, że jeśli wszystko w przejeździe idzie po jego myśli, to nie ma sobie równych. Tak – Tom Pages ze złotem w konkursie Freestyle.

Wydawać by się mogło, że wiosna na południowej półkuli to wymarzony moment na organizację takiego wydarzenia jakim są X Games. Nic bardziej mylnego. Pogoda mocno dała popalić organizatorom, a ulewne deszcze sprawiły, że część z konkurencji motocyklowych nie odbyła się wcale lub w okrojonym wymiarze. Odwołane zostały: Step Up oraz Quarterpipe High Air, a pojedynki parami – Moto X Doubles odbyły się w formie pokazu, a nie konkursu.

W sobotę odbyła się pierwsza z konkurencji – Freestyle. Dziewiątka zawodników nie miała zbyt wiele czasu, aby potrenować, właśnie ze względu na warunki pogodowe i spowodowane tym opóźnienie w budowie toru. W samym konkursie nie zabrakło jednak grubych tricków od Frontflipów przez 360-tki z kombinacjami, Volty, po podwójne Backflipy z kombinacjami i Alley-oop Flair. Zobaczcie sami, jak zawodnicy poradzili sobie z występami na dość miękkim i przyznajmy, skromnym torze.

Złoty przejazd Toma Pages

Srebrny przejazd Josha Sheehana

Brązowy przejazd Roba Adelberga

Jak przebiegał cały konkurs możecie zobaczyć poniżej

Wyniki X Games Freestyle

1. Tom Pages 96,66
2. Joch Sheehan 95,33
3. Rob Adelberg 94,66
4. Taka Higashino 93,33
5. Adam Jones 89,33
6. Pat Bowden 88,66
7. Ryan Brown 82,33
8. Libor Podmol 77,33
9. Kyle Demelo 76,66

dodała: Ruda
zdjęcie: X Games

Partnerzy

facebook youtube