Supercross w Glendale pada łupem Tomaca i Plassingera
28 stycznia 2018
Najlepsze ujęcia z GoPro z Monster Energy Supercross
30 stycznia 2018
Pokaż wszystkie

X Games: dwa złote medale Bretta Turcotte

Tegoroczne zimowe X Games przeszły do historii. W dwa pierwsze dni rywalizacji zawodnicy walczyli w konkursach Speed&Style oraz Freestyle na skuterach śnieżnych. Obie dyscypliny były mocno obstawione i można było przypuszczać, że niemal każdy z zawodników jest w stanie stanąć na podium. Mimo wszystko, dwa złote medale Bretta Turcotte – kanadyjskiego ridera, nieco zaskoczyły.

 

Zacięta walka w Speed&Style

Po sesji eliminacyjnej, zawodnicy w ćwierćfinałach, zmierzyli się w parach:  Cory Davis vs. Heath Frisby, Levi LaVallee vs. Mike Poirier, Brett Turcotte. Z braku rywala Willie Elam awansował bezpośrednio do półfinału. W kolejnej odsłonie mogliśmy oglądać jeszcze ciekawsze wyścigi. Levi LaVallee zmierzył się z Corym Davisem, a Brett Turcotte z Willie Elamem. Co się natomiast działo w walce o medale, możecie sprawdzić sami, poniżej.

Klasyfikacja medalowa Speed&Style

1. Brett Turcotte
2. Levi LaVallee
3. Willie Elam

Freestyle, czyli pojedynek gigantów

Kolejnego dnia zmierzyli się zawodnicy rozpisani do konkurencji Freestyle na skuterach. Nie obyło się bez upadków, mocnych tricków oraz świetnego powrotu do rywalizacji. W tym ostatnim przypadku mowa oczywiście o Justinie Hoyerze, który jakiś czas temu zrezygnował ze startów w zawodach, jednak za namową przyjaciela – Daniela Bodina i z jego pomocą postanowił wrócić do rywalizacji. Z jakim skutkiem? Bardzo dobrym Justin wyjechał z Aspen z brązowym medalem. Przypomnijmy też, że to właśnie Hoyer pomagał Bodinowi w przygotowaniach do podwójnego Backflipa. Jak wyglądały najlepsze trzy przejazdy konkursu możecie zobaczyć poniżej.

Klasyfikacja medalowa Freestyle

1. Brett Turcotte
2. Levi LaVallee
3. Justin Hoyer

Dwa złote medale Bretta Turcotte, dwa srebrne LaVallee

Dwa złote medale Turcotte mogą nieco zaskakiwać, ale trzeba przyznać, że Kanadyjczyk jest zdecydowanie w bardzo dobrej formie. Zawodnik, który zaczynał w 2007 roku od rywalizacji w SnoCrossie, aby następnie startować w Speed&Style, Freestyle’u i Best Tricku od zeszłego roku jeździ równo i osiąga coraz lepsze rezultaty.  I oby tak dalej. Cieszy dobry występ Leviego LaVallee i jego dwa srebrne medale. Jednak chyba najbardziej cieszy świetny powrót Justina Hoyera, który pomimo przerwy nie zatracił swojego stylu i nadal potrafi powalczyć o medale.

dodała: Ruda
zdjęcia: ESPN

Partnerzy

facebook youtube