Rajd Dakar – 150 motocyklistów na liście startowej
26 listopada 2019
JS7
Stewart vs. Reed – rywalizacja w AMA Supercross
28 listopada 2019
Pokaż wszystkie

Błażusiak, Walker, Bolt, Gomez, Hoare… Znamy wstępną obsadę Mistrzostw Świata SuperEnduro w Krakowie

Wielkie odliczanie do inauguracyjnej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro wkroczyło właśnie w decydującą fazę. Już za 10 dni, 7 grudnia, TAURON Arena Kraków rozbrzmi dopingiem 14-tysięcznej widowni oraz warkotem silników topowych zawodników tej wymagającej dyscypliny.
Dla kibiców, którzy nie nabyli biletów mamy złe wieści… Nie ma już możliwości zakupienia wejściówek – wszystkie zostały wyprzedane. Pamiętajcie, aby nie czekać na ostatni moment i już dziś pomyślcie o finałowej rundzie, która 14 marca odbędzie się w Atlas Arenie.

Lista startowa klasy Prestige na inauguracyjną rundę Mistrzostw Świata SuperEnduro zaczyna się powoli klarować. Wśród potwierdzonych zawodników znalazło się już m.in. dwóch reprezentantów teamu KTM Factory Racing: Tadeusz Błażusiak (POL) – sześciokrotny Mistrz Świata SuperEnduro oraz oraz Jonathan Walker (GBR), który po rocznej przerwie wraca do ścigania w halowych Mistrzostwach Świata. Warto wspomnieć, że dla Taddiego będzie to już ostatni wyścig w pomarańczowych barwach – zaraz po Krakowie przesiada się on na markę Gas-Gas.

Zdecydowanie najbardziej zacięta walka o pierwsze zwycięstwo w sezonie czeka nas pomiędzy zawodnikami KTM Factory Racing oraz riderami Husqvarna Factory Racing. Tych drugich reprezentować będą Wicemistrz Świata z 2018 roku, Anglik – Bily Bolt, będący pierwszym, historycznym zwycięzcą prestiżowej serii zawodów World Enduro Super Series oraz utalentowany Hiszpan – Alfredo Gomez, który tegoroczną klasyfikację generalną WESS ukończył na drugiej pozycji.

7 grudnia, swój debiut w najwyższej klasie startowej zaliczy zeszłoroczny Mistrz Świata Juniorów – Will Hoare, który może nieźle namieszać w szykach stałych „wyjadaczy” kategorii Prestige.

Na bramkach startowych w TAURON Arenie Kraków nie zabraknie również pozostałych, czołowych zawodników tej wymagającej dyscypliny jak: Blake Gutzeit, Pol Tarres, Kevin Gallas czy naszych biało-czerwonych reprezentantów: Emila Juszczaka oraz Grzegorza Kargula.

Pełne listy startowe nie są jeszcze znane i nadal czekamy na informację czy zawodnicy z USA podejmą rękawicę i zmierzą się w walce o tytuł Mistrza Świata z legendą tej dyscypliny – Taddym.

Kibiców, którzy nie zdążyli nabyć biletów na krakowski przystanek Mistrzostw Świata SuperEnduro informujemy, że…  nie wszystko jeszcze stracone! Na profilu naszego partnera rozgrywany jest właśnie konkurs, w którym wygrać można dwanaście podwójnych wejściówek na to wyjątkowe wydarzenie. Link do konkursu TUTAJ

Przypominamy również, że w sprzedaży są już bilety na finałową rundę Mistrzostw Świata SuperEnduro, która odbędzie się 14 marca w Łodzi: KLIK

Więcej informacji na STRONIE i FACEBOOKu

Wydarzenie TUTAJ

Organizator: Agencja Sport UP

źródło i zdjęcia: informacja prasowa
dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube