17 listopada 2008
Pokaż wszystkie

Błażusiak wiceliderem Pucharu Świata

Taddy

Taddy Krakowianin Tadeusz Błażusiak, zawodnik fabrycznego teamu motocyklowego enduro KTM, wystartował w 1. eliminacji halowego Pucharu Świata 2008/2009 w motocyklowym enduro. Polak, który broni tytułu wicemistrzowskiego zdobytego przed rokiem, zajął w zawodach w Barcelonie 2. miejsce.

Obsada zawodów była niezwykle mocna, na starcie pojawiło się m.in. 6 mistrzów świata, w tym takie sławy jak Hiszpan Ivan Cervantes czy Fin Mika Ahola. Błażusiak bez problemu zakwalifikował się do trzech wyścigów finałowych (startowało w nich 14 najlepszych zawodników), które decydowały o miejscach w końcowej klasyfikacji.

W pierwszym wyścigu Polak prowadził do ostatniego okrążenia. Niestety na trzy zakręty przed końcem popełnił błąd i został wyprzedzony przez Cervantesa. Błażusiak przyjechał drugi, trzeci był Ahola.

Drugi wyścig był popisem Włocha Alesandro Belomettiego, który pewnie wygrał, wyprzedzając Błażusiaka i Cervantesa.

Przed trzecim wyścigiem wiadomo było, że na zwycięstwo szansę mają tylko Cervantes (25 pkt) i Błażusiak (24 pkt). Polak po starcie wskoczył na 2. pozycję za Belomettiego. Ten jednak pechowo upadł na pierwszej hopce i zatarasował Błażusiakowi drogę. Motocykl Polaka zaklinował się z maszyną Włocha i obaj zawodnicy spadli na ostatnie miejsca. Błażusiak rozpoczął szaloną pogoń i zdołał się przebić na 4. pozycję. Wygrał Cervantes, rodowity Katalończyk, ku radości wypełnionej po brzegi hali. Drugi był Ahola, a trzeci Galindo.

Całe zawody wygrał Cervantes, drugie miejsce zajął Błażusiak, a trzecie Ahola (taka jest też klasyfikacja Pucharu Świata). W Barcelonie wystartował także drugi Polak – Bartek Obłucki – który zajął 8. miejsce.

źródło, foto: informacja prasowa