9 lutego 2015
Bracia Podmol – video
Pokaż wszystkie

Chętnicki wygrywa po raz drugi i zostaje liderem

Gabriel Chętnicki po raz drugi zwyciężył w Międzynarodowych Mistrzostwach Włoch w Motocrossie, rozegranych w minioną niedzielę (08.02) w Castiglione del Lago (klasa MX 125). W pierwszym wyścigu Polak był trzeci, natomiast w drugim prowadził od startu do mety.

Warunki były fatalne, padał deszcze, tor pokryła gruba warstwa błota jednak nasz szesnastolatek okazał się w tych ekstremalnych warunkach najszybszy. Podobnie jak tydzień temu w Riola Sardo, gdzie Chętnicki w pierwszym wyścigu pojechał zajął drugie miejsce ustępując jedynie Petrovovi (były mistrz Europy w klasie 85cc). Za to drugi przejazd był prawdziwym popisem umiejętności jeździeckich Gaby, który wygrał I Rundę. Przed nami ostatnie zawody w Ottobiano. Wszystko wskazuje na to, że tegorocznym Mistrzem Włoch będzie…Polak. Trzymamy kciuki!

źródło: informacja prasowa