1 listopada 2008
GP Sochaczew
Zawody motocrossowe XX GP Niepodległości

Cztery tytuły dla zawodników ORLEN Team

Sample Image Wszyscy zawodnicy ORLEN Team zdobyli tytuły mistrzowskie w minionym sezonie rajdów terenowych Cross Country. Tytuł Mistrza Świata FIM obronił Jacek Czachor  kapitan ORLEN Team, który wygrał w klasie 450 Rally Production. Na najwyższym podium stanął również Marek Dąbrowski, zwycięzca w klasie Over 450 Rally Production. Jakub Przygoński – najmłodszy zawodnik ORLEN Team – swój pierwszy, pełny sezon w Mistrzostw Świata, zakończył na drugim miejscu w klasie Over 450 Rally Sport.

Sample Image Jest to, jak dotąd, największy sukces polskiego zespołu w terenowych rajdach Cross Country. W stawce  motocykolwe po raz piąty zwycięzcą rajdu UAE Desert Challenge został Cyril Despres. Jakub Przygoński oraz Jacek Czachor zamknęli pierwszą dziesiątkę w klasyfikacji generalnej rajdu. Równa jazda motocyklistów ORLEN Team we wcześniejszych rundach eliminacyjnych Mistrzostw Świata zapewniła im odpowiednią liczbę punktów by zdobyć tytuły w swoich klasach.

Sample Image Dziś był ostatni dzień całego cyklu Mistrzostw Świata sezonu 2008. Jestem bardzo szczęśliwy, że ukończyłem go z tytułem Mistrza Świata. Na rajdzie Dubaju podkręciłem trochę swoje tempo jazdy. Cały rajd poszedł bardzo po mojej myśli, wręcz pozytywnie mnie zaskoczył. Miałem chwile zwątpienia, gdy leżałem na pustyni z zepsutym silnikiem. Na szczęście wszystko się udało i cel został osiągnięty. Przede mną przygotowanie do Dakaru. Będzie się na nie składała częściowa rehabilitacja,   jazda na motocyklu oraz przygotowanie ogólnorozwojowe. W drugiej połowie listopada jedziemy do Maroka trenować na twardych, kamienistych drogach. Powinienem być dobrze przygotowany do tych arcytrudnych zawodów   powiedział Mistrz Świata Marek Dąbrowski.

Sample Image Niewątpliwie wrosła mi forma podczas tych zawodów. Czuję się znacznie lepiej ostatniego dnia niż w chwili startu. Od razu po powrocie do Warszawy przystępujemy do ciężkich treningów przed Dakarem. Będę trenował razem z Kubą Przygońskim, pomimo, że coraz trudniej mi go dogonić, bo jeździ naprawdę bardzo szybko. Moim celem jest wyszkolenie Kuby, do tego stopnia, by dojeżdżał w pierwszej piątce klasyfikacji generalnej. Oczywiście nie jest tak, że nie będę chciał nawiązać z nim rywalizacji, ale zdaję sobie sprawę, że  ten zawodnik jest na fali wschodzącej. Na szczęście zaczynają sobie z tego również zdawać sprawę najlepsi zawodnicy CC  powiedział Jacek Czachor.

Rajd UEA Desert wygrałem w swojej klasie. Będę więc Vicemistrzem Świata! Jestem bardzo zadowolony z całego sezonu. Przejechałem cztery eliminacje. Był to pierwszy mój pełen sezon. Z zawodów na zawodu uczyłem się coraz więcej, poznawałem specyfikę tych trudnych zawodów i udawało mi się nawiązać walkę z czołówką, z fabrycznego zespołu KTM. Muszę jednak jeszcze przejechać dużo kilometrów i nabrać doświadczenia by móc walczyć z nimi o pozycję na Dakarze   dodał Jakub Przygoński.

Przed zawodnikami ORLEN Team przygotowanie do Rajdu Dakar w tym roku po raz pierwszy rozgrywanym na trasach Ameryki Południowej