Wyniki dziesiątej rundy AMA Supercrossu. Dramatyczne wyścigi w Detroit [VIDEO]
14 marca 2022
Wyniki trzeciej rundy MXGP. Wielki powrót serii do Argentyny [VIDEO]
21 marca 2022

Dominik Olszowy Mistrzem Świata SuperEnduro!

22-letni zawodnik w ubiegły weekend zwyciężył w dwóch ostatnich rundach Mistrzostw Świata SuperEnduro i jako pierwszy Polak przypieczętował tytuł w klasie Junior!

W ubiegły weekend zakończył się sezon Mistrzostw Świata SuperEnduro 2022 i podczas podwójnego Grand Prix Niemiec aż dwukrotnie wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Wszystko za sprawą Dominika Olszowego, który na wypełnionej SachsenArenie w Riesie wygrał dwie ostatnie rundy w klasie Junior i z ogromną przewagą przypieczętował swój pierwszy tytuł mistrza świata! Tym samym został pierwszym Polakiem, który zwyciężył juniorską kategorię i pokazał, że jest godnym następcą światowej legendy off-roadu i 6-krotnego króla tej dyscypliny – Tadeusza Błażusiaka.

Olszowy wygrał w tym sezonie wszystkie cztery Grand Prix absolutnie dominując przy tym dwie pierwsze rundy w łódzkiej Atlas Arenie oraz w Budapeszcie, gdzie zwyciężył we wszystkich sześciu wyścigach. Podczas dwudniowego GP Niemiec wygrał cztery z sześciu biegów, a w pozostałych meldował się na drugiej pozycji udowadniając, że nie bez powodu jest aktualnie najlepszym juniorem na świecie.

W przyszłym sezonie Dominik będzie ścigał się już w królewskiej klasie Prestige łokieć w łokieć z najlepszymi zawodnikami na świecie – Tadkiem Błażusiakiem, Billym Boltem, Jonnym Walkerem, czy Coltonem Haakrem. Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2023 wystartują 10. grudnia tego roku w krakowskiej Tauron Arenie, gdzie już teraz zapraszamy wszystkich miłośników adrenaliny i mocnych wrażeń do kibicowania naszym rodakom walczącym o tytuł najlepszego zawodnika globu.

Teraz Dominik Olszowy rozpoczyna walkę w Mistrzostwach Świata Hard Enduro, które obejmują najtrudniejsze motocyklowych wyścigi. Poczynania młodego Polaka możecie śledzić na jego social mediach – @dominikolszowy501 na Instagramie oraz Dominik Olszowy #501 na Facebooku! Pierwsza runda już w pierwszy weekend kwietnia w Izraelu.